دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مثلث برمودا

مثلث برمودا

نویسنده: چارلز برلیتز
مترجم: محمدکاظم زاده آزاد
ناشر: تلاش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1366 -
دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ عطف کتاب سائیدگی دارد

 

مروری بر کتاب

مصور

کتاب مثلث برمودا نوشته چارلز برلیتز، نویسنده معروف آمریکایی از کتابهای جنجالی و پرفروشی است که نام مثلث برمودا را به عنوان گورستان کشتی ها و هواپیماهای سرگردان بر زبان ها انداخت. این کتاب در سال ۱۹۷۴ منتشر شد و تا کنون ۲۰ میلیون نسخه از این کتاب فروخته شده و به ۳۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این کتاب، چارلز برلیتز پس از بررسی برخی حوادث مشهور این منطقه به نظریه های موجود همچون فعالیت های بیگانگان فضایی، نظریه آتلانتیس و برای توجیه این وقایع می پردازد.

مثلث برمودا منطقه مثلث شکلی است که در شمال اقیانوس اطلس واقع شده است. نخستین مرزهای اعلام شده برای مثلث به مقاله ای که وینست گادیس در سال ۱۹۶۴ میلادی نوشته بود، بازمی گردد. در آن مقاله سه رأس مثلث بر روی میامی فلوریدا، سن خوآنِ پورتوریکو و بر روی جزیرهٔ برمودا در وسط اقیانوس اطلس می افتاد.

بیش از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما به طرز مرموزی در این منطقه ناپدید شده و یا از بین رفته اند. نخستین گزارش ناپدیدشدن در مثلث برمودا را فردی به نام ادوارد ون وینکل جونز در ۱۶ سپتامبر ۱۹۵۰ در مجله آسوشیتد پرس ارائه داد. در یکی از این حادثه ۵ فروند هواپیما در پرواز ۱۹ ناپدید شدند و چند ثانیه پیش از این رخداد، فرمانده مأموریت می گفت که هیچ چیز در حالت طبیعی نیست و مشخص نیست این جا کجاست. سرانجام صدای خلبانان ضعیف و ضعیف تر شد تا به کلی قطع شد و هواپیماها برای همیشه ناپدید شدند.

نظریات علمی متعددی از جمله میل مغناطیسی قطب نما، وجود گلف استریم در اعماق اقیانوس و خلیج مکزیک، اشتباهات انسان ها، آب وهوا، گاز متان و امواج سرکش ارائه داده شده است؛ اما هیچ کدام به طور رسمی پذیرفته نشده اند. پاره ای از دانشمندان نیز دلیل این پدیده را فراطبیعی می خوانند. یکی از این دلایل فرورفتن قاره افسانه آیاآتلانتیس به زیر آب است. افلاطون دراین باره می ;نویسد: مردم آتلانتیس برای فتح آتن سپاهیان بی شماری فراهم کردند و زئوس بر آن ها طوفانی نازل کرد که قابل تصور نبود. طوفان سبب زمین لرزه ها و سیل های شدید شد و سرانجام دریا آتلانتیس را به زیر خود فرو برد و ناپدید گشت. از دیگر نظریات فراطبیعی می توان به ربودن ۱۹ انسان توسط بیگانگان و موجودات فضایی و همین طور ورود به دنیایی دیگر اشاره کرد.

مثلث برمودا که به نام مثلث شیطان  هم شناخته می‌شود، حدود منطقه‌ای در ناحیه‌ی غربی اقیانوس اطلس شمالی است که گفته می‌شود بیش از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما به طرز مرموزی در این منطقه ناپدید شده و یا از بین رفته‌اند. این محدوده بطور دقیق دارای شکل مثلث نیست و فقط ظاهری شبیه به مثلث دارد.

بر پایه‌ی اطلاعات نیروی دریایی ایالات متحده‌ی آمریکا چنین مثلثی وجود ندارد و نام آن در انجمن نام‌های جغرافیایی ایالات متحده شناخته شده نیست.در فرهنگ عامه برخی ناپدید شدن‌ها به فراهنجار یا فعالیت‌های زیست فرازمینی در این ناحیه نسبت داده شده است.

شواهد و اسناد نشان می‌دهد که شمار بالایی از رویدادها یا دروغ بوده یا به درستی گزارش نشده بودند؛ یا اینکه توسط نویسنده‌هایی آب‌وتاب بیش از اندازه گرفته‌اند. صندوق جهانی طبیعت در پژوهشی در سال ۲۰۱۳ فهرست ۱۰ منطقه‌ی خطرناک برای کشتی‌رانی را اعلام کرد اما نام مثلث برمودا در میان آن‌ها نبود.» 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات