كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
متن کامل تعبیر فال قهوه و فال چای

متن کامل تعبیر فال قهوه و فال چای

نویسنده: ساشا فنتون
مترجم: فاطمه محررخوانساری
ناشر: مستعان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 334
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

طریقه فالگیری - بحث روانشناسی در مورد پیشگویی و فالگوئی

فال قهوه به معنای خواندن و تفسیر نشانه های بازمانده قهوه در فنجان، ریشه در هنر تفسیر تفاله چای در چین باستان دارد. چای که در اصل نوشیدنی راهبان بود، در فنجانهایی زنگوله شکل نوشیده میشد .

قبل از اینکه فال چای در میان این راهبان مرسوم شود، آنها با بررسی نقوش ایجاد شده در قسمت داخلی زنگوله های معبد به پیش بینی اینده میپرداختند و بعدها فرم زنگوله را برای فنجانهای بدون دسته چای خوری به کار بردند. فال قهوه یکی از روش‌های پرطرفدار فال‌گیری و پیشگویی با استفاده از ته‌ماندهٔ قهوه ی نوشیده شده است. معمولاً برای این کار از قهوه ترک استفاده می‌کنند.خواندن علایم چای و قهوه به نام تاسیوگرافی (Tasseography) شهرت دارند که از لغت عربی «طاسه» به معنای فنجان گرفته شده است.

فال بینی با قهوه به خصوص در میان اهالی یونان، ایران، ارمنستان، روسیه و یوگوسلاوی رواج دارد. فال‌گیری با قهوه در کشورها و مناطق جهان راه و رسم‌های گوناگونی دارد، ولی عموماً به این ترتیب است که بخش بیشتر مایع قهوه را می‌نوشند و مخلوط غلیظی از قهوه و آب در ته فنجان می‌ماند. فنجان را روی نعلبکی برمی‌گردانند. پس از مدتی آن را برمی‌دارند و فال گیر به شکل‌هایی که در ته فنجان درست شده نگاه می‌کند و با اشاره به شکل‌ها که آن‌ها را به انسان و حیوان و درخت و چیزهای دیگر تشبیه می‌کند. نکاتی را درمورد زندگی و گذشته و حال و آیندهٔ کسی که قهوه را خورده بیان می‌کند.

فهرست

علائم ماه ها و تعبیر آن
فنجان ها
آینده ی زیبا(شامل 42 نماد)
بهترین زمان(شامل 28 نماد)
پرورش عقل(شامل 32 نماد)
خوشبختی(شامل 28 نماد)
سئوال و همت(شامل 16 نماد)
صبر ، تلاش ، امید(شامل 28 نماد)
حرمت(شامل 28 نماد)
...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

متن کامل تعبیر فال قهوه و فال چای

  • ناشر: مستعان
  • کد کتاب: 107602 - 109/4
  • موجودی: در انبار
  • 480,000ریال
  • 398,000ریال

برچسب ها: ساشا فنتون, فاطمه محررخوانساری, فال, فال, پیشگویی, طالع بینی, فال قهوه, خواب, خواب دیدن, رویا, کتاب متن کامل تعبیر فال قهوه و فال چای