منو
سبد خرید

متافیزیک واقعیت مجازی

متافیزیک واقعیت مجازی
موجود نمی باشد
متافیزیک واقعیت مجازی
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 85489 - 61/3
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 20

متافیزیک واقعیت مجازی

نویسنده: مایکل هایم
مترجم: سروناز تربتی
ناشر: رخداد نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 275
اندازه کتاب: 
رقعی سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب  

درکتاب«متافیزیک واقعیت مجازی»هایم به پیامد‌های فلسفی در عصر اطلاعات می‌پردازد،با نگاهی خوش‌بینانه و در عین حال بدبینانه نسبت به تکنولوژی کامپیوتر، او خاستگاه‌های منطقی و تاریخی دنیای کامپیوتری شده را مورد بررسی قرار می‌دهد و درباره‌ی زندگی کامپیوتری‌شده‌ی آینده‌ی ما خردپردازی می‌کند.

بر سر راه فضای‌سایبر و واقعیت مجازی ( محیط‌های ساختگی که تصورات عمومی را به تسخیر در‌آورده و نحوه‌ی معین ساختن واقعیت را تغییر داده است)، هایم به بحث در مورد موضوعاتی می‌پردازد که واژه‌پردازی در زبان انگلیسی و هم‌چنین شکل دیگری از سواد‌آموزی را که فزون‌متن وعده‌ی آن را داده، تحت‌تأثیر قرار داده است. به‌طور آشکار و سرگرم‌کننده‌ای کتاب متافیزیک واقعیت مجازی پنجره‌ای را بر توسعه‌ و حتی تهدیدی می‌گشاید، که وعده می‌دهد بخش جداناپذیر زندگی انسان در قرن 21 خواهد بود.

هایم در این کتاب خاطرنشان می‌کند که واقعیت مجازی تکامل فرآیندی است که برای مدتی کوتاه در تکنولوژی و برای مدتی طولانی‌تر، در اندیشه‌ی غرب به حرکت‌ در‌ آمده است. او به ریشه‌های این توسعه بازمی‌گردد و این موضوع را پی‌می‌گیرد که چگونه هر تغییری در تکنولوژی دانش،‌منجر به تغییر در روابطمان با دانش و در نهایت نگاهمان به خود می‌شود. بازخوانی هایم از اندیشه‌های فلاسفه آشنا،با در نظر گرفتن تغییرات تکنولوژیکی معاصر بسیار جذاب است. که به عنوان نمونه می‌توان از دیدگاه لایب‌نیتس از جامعه اذهان یاد کرد که دقیقا داده‌های اخیر شبکه‌ها را پیش‌بینی کرده بود.

کتاب در ده فصل تدوین شده است و مقدمه مفید و آگاهی‌بخش، به همراه بیش از 20 صفحه«واژگان مفید برای متافیزیک واقعیت مجازی» که از سوی مترجم به کتاب اضافه شده‌ است،کتاب را کاربردی و مفید برای کسانی کرده‌ است که خواهان درکی عمیق‌تر و دقیق‌تر از این مفهوم تازه پاگشوده به دنیای رسانه‌هاو اصولا زندگی و زیست ‌آدمیان است. علاوه بر عنوان‌های فصول در فهرست مطالب زیرعنوان‌های هر فصل‌آمده است تا خواننده به آسانی بتواند با جزییات بیشتر مفاهیم ومباحث فصول ارائه شده آشنا شود.

فهرست

اطلاعات شیفتگی
منطق و شهود
سپهر فزون‌متن
پردازش‌گری فکر
هایدگر و مک لوهان ؛ کامپیوتر همچون سازه‌ی اصلی
از هم‌کنشگر تا فضای سایبر
هستی‌شناسی اروتیک فضای سایبر
ماهیت واقعیت مجازی
بررسی‌واقعیت مجازی
سخنرانی قهوه‌خانه‌ی الکترونیکی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب