كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
متافیزیک ابن سینا

متافیزیک ابن سینا

نویسنده: روبرت ویسنوسکی
مترجم: مهدی نجفی افرا
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 482
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

کیفیت: نو ؛ لبه جلد کتاب تاخوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

نگارنده در کتاب حاضر، با بیان اندیشه‌های متافیزیکی «ابوعلی حسین ابن عبدالله ابن سینا» (1037 -980 .م)، درصدد است تا به پرسش‌ های: «نفس چیست و به عنوان علت چه رابطه‌ای با بدن دارد؟» و «خدا چیست و به عنوان علت چه نسبتی با جهان دارد؟»، پاسخ دهد. بدین منظور نگارنده ریشه‌های اندیشة ابن سینا را در دنیای مغرب زمین بخصوص نزد «ارسطو» و متفکران دوره اسکندرانی دنبال کرده و تحول مفاهیم فلسفی را با دقت تمام به تصویر کشیده است.

وی در این مسیر تأثیرات دنیای اسلام را در اندیشه ابن‌سینا نادیده نگرفته و به ریشه‌های تفکر او نزد متکلمان و «فارابی» هم توجه نشان داده است. نگارنده ابن‌سینا را متفکری معرفی کرده، که اندیشه‌های دیگران را خوب فهمیده و از مجرای آنها برای مشکلاتی که با آن روبه‌رو بوده، همچون دو سؤال مطرح شده، راهکارهایی مناسب ارائه داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

متافیزیک ابن سینا

  • ناشر: علم
  • کد کتاب: 103784 - 24/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: روبرت ویسنوسکی, مهدی نجفی افرا, فلسفه اسلامی, فلسفه, متافیزیک, فراروانشناسی, ابن سینا, کتاب متافیزیک ابن سینا