دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مبانی معنویت فطری

مبانی معنویت فطری

نویسنده: بهرام الهی
ناشر: جیحون
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 196
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 4

کیفیت : نو ؛ سرتاسر جلد و عطف کتاب برای محافظت چسب خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

نگرشی تازه به معنویت به عنوان یک علم تجربی مستقل

بررسی حقوق و وظایف معنوی انسان از دیدگاه فلسفه استاد الهی

معنویت فطری از دیدگاه او معنویتی است که با سرشت اصلی انسان و نیازهای امروزی او سازگار است.دكتر بهرام الهي به عنوان جراح اطفال و استاد دانشگاه، با طرز فكري علمي و استدلالي، نظريات دقيق خود را دربارة «معنويت فطري» مطرح مي‌كند. معنويت فطري از ديدگاه او، معنويتي است كه با سرشت اصلي انسان و نيازهاي امروزي او سازگار است. با برخورداري از تعليمات استاد الهي (1353- 1274)، مؤلف در اين كتاب، به بررسي مسائل اصلي وجود، از خالق و خلقت گرفته تا سرشت اصلي انسان و غايت سرنوشت او، مي‌پردازد.

به گفته وی «برای انسان این زمان، آن معنویتی ملموس و قابل درک است، که صور و اصطلاحاتش را در زندگی امروزی، به‌خصوص در علم تجربی که دنیای کنونی متأثر از آنست پیدا کند ... در حقیقت نظام علمی حاکم بر معنویت چنان دقیق است که ما به سهولت می‌توانیم به تقارنی چشمگیر میان ابعاد مادی و معنوی «خودی» پی ببریم».

مقصود اصلی کتاب حاضر نوشته دکتر بهرام الهی ارائة این حقیقت است که معنویات، یک علم تجربی، مانند دیگر علوم تجربی است که باید آنرا با همان روش و طرز فکر علمی بیاموزیم. پرداختن به این علم، در قدم اول کار کسانی است که به آن درجه‌از رشد روحی رسیده‌اند که از خود می‌پرسند، از کجا آمده‌ایم؟ برای چه آمده‌ایم؟ و به کجا باید برویم؟ و چه بسا که این پرسش‌ها ذهن آنان را سخت آزار می‌دهد زیرا هنوز نتوانسته‌اند پاسخ‌های منطقی و گویایی بیابند. محتوای اصلی کتاب، ناظر به این هدف است که انسان‌ها، در کار تحقیق دربارة معنویات با بعد تازه‌ای آشنا شوند که از مختصات تعالیم استاد الهی است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات