كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
مبانی صفحه آرایی

مبانی صفحه آرایی

نویسنده: بث تندریو
مترجم: اکرم برآبادی
ناشر: یساولی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 204
اندازه کتاب: خشتی سلفون - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

100 اصل در طراحی صفحه با استفاده از گرید ؛ مصور - گلاسه - رنگی

یکصد اصلی که برای طراحی صفحه با گرید در این کتاب گنجانده شده، حاوی اطلاعات باارزش و مفیدی است که می‌تواند در صفحه‌آرایی کتاب، سیستم و یا سایت مورد استفاده قرار گیرد. هر یک از این اصول، توسط پروژه‌ای به تصویر کشیده شده که در سال‌های اخیر در رسانه‌های جدید و قدیم، طراحی و منتشر شده است.

“طراحی لی اوت” و یا اگر فارسی تر بگوییم “صفحه آریی”، یکی از شاخه های پرکاربرد و البته پرطرفدار طراحی گرافیک است که بیشتر در حوزه نشر کاربرد دارد. در این حوزه نیز قبل از شروع هر کار علی رغم نیاز به خلاقیت و ذهن پویا باید قواعد و اصول آن را بشناسیم. در غیر این صورت راه را به بیراهه رفته‌ایم. یکی از این اصول صفحه آرایی و شاید مهمترین اصل، استفاده از گرید است.

گرید برای تنظیم یک طرح برای کل پروژه، باعث مرتب شدن فضا و اطلاعات برای خواننده می‌شود. به علاوه گرید، ابزاری برای کنترل اطلاعات و راهی برای ایجاد و حفظ نظم در صفحه است. اگرچه گرید از قرن‌ها قبل مورد استفاده قرار می‌گرفته، اما بسیاری از طراحان گرافیک، آن را مربوط به سوئیسی‌ها می‌دانند. در دهه‌ی 1940، تب نظم، به پیدایش راهی اصولی برای به تصویر کشیدن اطلاعات منجر شد. بعد از آن، گرید به عنوان غنصری کسل‌کننده و یکنواخت قلمداد شد و از نظر بسیاری، قدیمی و مربوط به عهد عتیق به نظر می‌رسید. اما امروزه گرید یکبار دیگر به عنوان عنصری اصلی ر صفحه‌آرایی تلقی می‌شود. به طوری که هم متخصصین تازه کار و هم کهنه‌کارهایی که سال‌ها تجربه دارند، از آن استفاده می‌کنند و به آن اعتماد می‌کنند.

تک تک صد اصلی که در این کتاب گنجانده‌شده، حاوی اطلاعات باارزش و مفیدی است که می‌تواند در صفحه‌آرایی کتاب، سیستم و یا سایت مورد استفاده قرار گیرد. هر یک از این اصول، توسط پروژه‌ای به تصویر کشیده شده که در شال‌های اخبر در رسانه های جدید و قدیم منتشر شده است.

امیدوارم مثالهای مربوط به اصول صفحه‌آرایی در این کتاب برای شما آموزنده باشد، حس کنجکاوی را در شما برانگیزد و یک منبع الهام تلقی شود. همچنین امیدوارم اصل مهم بیان اطلاعات – پیوند تایپوگرافی و صفحه‌آرایی – را به ذهن بسپارید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مبانی صفحه آرایی

  • ناشر: یساولی
  • کد کتاب: 105570 - 76/2
  • موجودی: در انبار
  • 500,000ریال
  • 400,000ریال

برچسب ها: بث تندریو, اکرم برآبادی, صفحه آرایی, صفحه بندی, طراحی مجله, طراحی کتاب, گرافیک, طراحی, دیزاین, کتاب مبانی صفحه آرایی