كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مبانی تاریخ پارتیان

مبانی تاریخ پارتیان

نویسنده: کلاوس شیپمان
مترجم: هوشنگ صادقی
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

نویسنده، هنر و دیگر جنبه های تاریخ و فرهنگ پارتها، مانند اقتصاد، سپاه و دین را بررسی اجمالی کرده است. به نظر می رسد که بررسی تاریخ پارت ها به عنوان جریانی سیاسی اهمیت ویژه دارد زیرا مدت هاست که تک نگاری تازه ای به زبان آلمانی، نه در زمینه تاریخ سیاسی و نه در عرصه تاریخ فرهنگی این قوم عرضه نشده است.گستره این بررسی در راستای زمان نیز باید اندکی فراتر رود، یعنی دوره پیش از ظهور پارت ها، در حدود اواسط سوم پیش از میلاد، نیز باید در نظر گرفته شود.

کتاب حاضر چکیده تمام پژوهش‌های انجام گرفته در زمینه‌ی تاریخ پارتیان (اشکانیان)، به ویژه تاریخ سیاسی آن تا سال انتشار اثر در سال 1980 میلادی است. به عبارت بهتر نویسنده بر اساس آخرین‌ یافته‌های باستان‌شناسی و تالیفات و تحقیقات انجام گرفته تا آن زمان، خلاصه‌ای جامعه از فهرست منابع اصلی تاریخ سیاسی، خاستگاه پارتیان، پادشاهان اشکانی، روابط پارت و روم، ساختار امپراتوری پارت، وضعیت اجتماعی، شرایط اقتصادی، سپاه، دین و هنر پارتیان را در فصول جداگانه در اختیار خواننده قرار می‌دهد. در پایان گاه‌شماری تاریخ سیاسی پارتیان، کتاب‌شناسی و نمایه آمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مبانی تاریخ پارتیان

  • ناشر: فرزان روز
  • کد کتاب: 90393 - 112/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: کلاوس شیپمان, هوشنگ صادقی, اشکانیان, پارت ها, تاریخ سیاسی ایران, تاریخ شاهان ایران, امپراتوری ایران, شاهان ایران, کتاب مبانی تاریخ پارتیان