كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مبانی انسان شناسی

مبانی انسان شناسی

نویسنده: محمود روح الامینی
ناشر: عطار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 312
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 7

کیفیت : عالی ؛ عطف کتاب پارگی و چسب خوردگی دارد ~ تمامی صفحات کتاب خط کشی و علامتگذاری شده است.

 

مروری بر کتاب

گرد شهر با چراغ

فرهنگ خود را برتر و بالاتر از سایر فرهنگ ها می دانند این باور در همه ی جوامع و فرهنگ ها به نوعی وجود داشته و قابل مشاهده است. «سرخپوستان چروکی آمریکا که بنا بر اصل قوم مداری نژاد خود را بهتر از اقوام سفید و سیاه پیرامون خود می دانند در مورد خلقت، افسانه ای بدین گونه دارند: یکی بود، یکی نبود، غیر از خدا هیچکس نبود، خدا که دنیا را خالی می دید مقداری گل تهیه کرد و از آن سه مجسمه به شکل آدم درست کرد. بعد کوره ای ساخت و آتشی افروخت و آن مجسمه ها را در کوره گذاشت و لحظه ای صبر کرد.

اما برای اینکه بداند مجسمه هایش به چه صورتی درآمده است عجله کرد و یکی از آنها را بیرون آورد.به این مجسمه که هنوز نپخته بود و رنگی سفید داشت روح دمید و در نتیجه نژاد سفید به وجود آمد.برای بار دوم بیشتر صبر کرد و در نتیجه وقتی که مجسمه دوم کاملا پخته شده بود آن را بیرون آورد با خوشحالی به تماشای آن که شاهکاری از زیبایی و تناسب بود پرداخت و به آن روح بخشید و سرخپوستان از اعقاب او هستند. اما چنان محو تماشای این شاهکار شد که فراموش کرد مجسمه ی دیگری نیز در کوره دارد و وقتی آن را بیرون آورد که کاملا سوخته بود و بدین ترتیب نژاد سیاه نیز به آنها اضافه شد...

دکتر محمود روح الامینی یکی از بنیان گذاران علوم اجتماعی ایران و از اساتید برجسته کشورمان در رشته مردم شناسی می باشد.

وی متولد کرمان است و تحصیلات دبیرستان را در مدرسه دارالفنون سپری کرده است. او پس از اخذ لیسانس ادبیات در سال 1334 از دانشگاه تهران، از اولین فارغ التحصیلان دورهفوق لیسانس رشته علوم اجتماعی این دانشگاه می باشد. ایشان از استاد فروزان فر، دکتر خطیبی، دکتر محمد معین، دکتر خانلری، دکتر صورتگر و دکتر صادق کیا به عنوان اساتید خود در دوره لیسانس واز دکتر غلامحسین صدیقی بنیان گذار علوم اجتماعی در ایران، استاد بهنام، دکتر کاردان، دکتر احسان نراقی و شاهپور راسخ بعنوان اساتید خود در دوره فوق لیسانس یاد می کند. این استاد فرزانه در سال 1339 به فرانسه رفت ، در آنجا تحصیلات خود را تا دوره دکترا ادامه داد و پس از چندین سال تحقیق به ایران بازگشته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مبانی انسان شناسی

  • ناشر: عطار
  • کد کتاب: 103063 - 2/5
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 100,000ریال

برچسب ها: محمود روح الامینی, انسان شناسی, اخلاق, اخلاق اسلامی, جامعه شناسی فلسفی, فلسفه اجتماعی, کتاب مبانی انسان شناسی