كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مبانی اخلاق ؛ متن کامل

مبانی اخلاق ؛ متن کامل

نویسنده: جورج ادوارد مور
مترجم: غلامحسین توکلی - علی عسگری
ناشر: پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 496
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1


 

مروری بر کتاب

نوشتار حاضر، گفتگویی است در زمینه معرفی کتاب مبانی اخلاق تالیف جورج ادوارد مور، فیلسوف انگلیسی که از مهمترین صاحب نظران در حوزه فلسفه اخلاق و به رای بسیاری ، از بنیانگذاران این علم است.

ظر به اینکه فلسفه اخلاق یکی از شاخه های مهم در فلسفه است لطفا قبل از شروع بحث بفرمایید به طور کلی فلسفه اخلاق چیست؟ فلسفه اخلاق یکی از چهار علمی است که به اخلاق می پردازد و علوم دیگری که با اخلاق سروکار دارند عبارتند از:اخلاق هنجاری ، اخلاق توصیفی و تعلیم و تربیت ، وقتی ما کلمه اخلاق را می شنویم آنچه معمولا به ذهنمان خطور می کند همین اخلاق هنجاری است؛ اما اخلاق هنجاری تنها یکی از علوم مرتبط با اخلاق است.

در این علم ، رفتارهای انسان مورد بررسی قرار می گیرد و رفتارهای بایسته از رفتارهای نابایسته متمایز و از فضایل و رذایل بحث و به ما توصیه می شود که چگونه رفتاری را در زندگی اخلاقی خود داشته باشیم و پس از انجام این تمایز، تعلیم و تربیت یا پداگوژی به ما می آموزد که چگونه با رفتارهای فاسد و ناسالم اخلاقی در خود و دیگران مبارزه و آن را ریشه کن و به جای آن فضایل را استوار کنیم. به تعبیر دیگر، تعلیم و تربیت سروکارش با روش است ؛ اما اخلاق توصیفی نه کاری به توصیه دارد و نه به روش ، صرفا منش اخلاقی یک قوم یا ملت مثلا اخلاقیات یونانیان قدیم را برای ما توصیف می کند، اما فلسفه اخلاق بنیان های عقلانی اخلاق و چارچوبه هایی که یک نظام اخلاقی را بر آن می توان پی ریخت ، مورد بحث قرار می دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مبانی اخلاق ؛ متن کامل

  • 380,000ریال
  • 225,000ریال

برچسب ها: جورج ادوارد مور, غلامحسین توکلی, علی عسگری, فلسفه اخلاق, فلسفه اجتماعی, جامعه شناسی فلسفی, کتاب مبانی اخلاق