منو
سبد خرید

مبانی آموزش و پرورش نوین

مبانی آموزش و پرورش نوین
مبانی آموزش و پرورش نوین
  • موجودی: موجود
  • مدل: 128549 - 21/3
  • وزن: 0.70kg
600,000 ریال

مبانی آموزش و پرورش نوین

نویسنده: محمد تعلیمی
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 234
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1336 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : نو


مروری بر کتاب

آموزش و پرورش از بدو تشکیل زندگی گروهی انسان و در پاسخ به نیاز انسان ها در روابط متقابل شکل ابتدایی خود وجود داشته است و بنابراین یکی از قدیمی ترین نهادهای اجتماعی است. در شرایط جدید و پیچیده تحولات جهانی، آموزش و پرورش به صورت یک نظام فراگیر، ابتدا جوامع پیشرفته و توسعه یافته و متعاقب آن سراسر جوامع در حال پیشرفت را فرا گرفته است و امروزه جامعه ای نیست که این نظام نقشی در تحول و پویایی و پیشرفت آن نداشته باشد.

در جهان امروز، رابطه آموزش و پرورش با جامعه و در جهت پاسخگویی به نیازهای متنوع و پیچیده آن، اهمیتی مضاعف و روز افزون یافته است. خاصه که با توجه به فرآیند جهانی شدن و تاثیراتی که این فرایند بر ساختارهای اجتماعی دارند، مطالعه و بررسی نظام های آموزشی از اولویت های مهم و اساسی هر جامعه ای به شمار می آید.

یعنی هم حکومت، هم مردم و هم سازمان های آموزشی، برنامه ریزان اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، همچنین معلمان و مربیان به خوبی از این امر مهم آگاهند. بنابراین لازم می آید جهت پاسخ گویی به نیازهای جدید و به خصوص تاثیرات شگرفی که فرایند جهانی شدن ایجاب می کند، شیوه ها و سبک های نوین آموزشی مورد توجه برنامه ریزان آموزشی قرار گیرد. چرا که برای پاسخ به نیازهای جدید، آموزش کهنه و سنتی قادر نیست خود را با شرایط جدید و بالطبع با نیازهای متنوع و پیچیده امروز تطبیق دهد.

 

فهرست

اصول تعلیم و تربیت
روانشناسی فنکسیونل و قوانین مهم رفتار
جریان نهضت مکاتب نوین در اروپاو تربیت خانوادگی
تربیت از نظر زیبا شناسی
وراثت و راههای تحقیق در آن
مربی و طرز تربیت او
روش نوین آموزش و پرورش در آمریکا

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات