مبارزه با مرگ پیشه ی من است

مبارزه با مرگ پیشه ی من است

نویسنده: فرانک اسلوتر
مترجم: پرویز شهدی
ناشر: مجید - به سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 592
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نویسنده مشهور آمریکایی در واقع پزشکی است که این حرفه را رها کرده و پی نویسندگی رفته و در این راه هم موفقیت‌هایی کسب کرده است. البته فعالیت‌های پزشکی در بیشتر آثار او وجود دارد و همواره شخصیت اصلی داستان و یا یکی از شخصیت‌های مهم آن ، یک پزشک است و داستان بر محور تلاش‌های او می‌چرخد.

تِم انسانی و آرمان‌های والایی که کمر به خدمت بشریت بسته است ، ایجاز در گفتار و توصیف صحنه‌ها ، قدرت کلام و چهره‌پردازی‌هایی شگفت و انسان‌های خوب و بدی که در هر جامعه‌ای وجود دارند ، همه عواملی است که داستان پرکشش «مبارزه با مرگ پیشه من است» را در قالب یک کتاب ، به وجود آورده است.

موضوع اصلی داستان ، آمریکای پیش از جنگ و جامعه پزشکی آن ، دسیسه‌بازی‌ها و نیرنگ‌های طبقه ثروتمند و سیاست‌باز و در نتیجه بی‌اعتنایی به اصول اخلاقی و انسانی برای تسلط بر حرفه‌ای است که شریان حیاتی هر جامعه و هر ملتی به شمار می‌رود.

این کتاب در واقع سرگذشت مبارزه‌ها ، فداکاری‌ها و از جان‌گذشتگی‌های عده‌ای انسان پاک‌باخته و صمیمی است که هدفشان نجات جان انسان‌ها به ویژه انسان‌های فقیر و تهیدست ، از چنگال مرگ و بیماری است و شعارشان این است : چون هر انسانی حق حیات دارد ، پس باید تتلاش کرد که هیچ فردی بیهوده و بر اثر سهل‌انگاری جانش را از دست ندهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مبارزه با مرگ پیشه ی من است

  • ناشر: مجید
  • کد کتاب: 52742
  • موجودی: در انبار
  • 550,000ریال
  • 495,000ریال

برچسب ها: فرانک اسلوتر, پرویز شهدی, , کتاب مبارزه با مرگ پیشه ی من است