دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ما چه میگوئیم ؟

ما چه میگوئیم ؟

نویسنده: سید قطب
مترجم: هادی خسروشاهی
ناشر: رسالت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 130
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 15

کمیاب  - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

آنچه که در این کتاب می‏ خوانید مجموعه‏ ای از مقالات شهید راه اسلام، سید قطب است که سال ها پیش به مناسبت‏ هایی در مطبوعات اسلامی چاپ قاهره منتشر گردیده و سپس در زمان حیات وی، تحت عنوان «دراسات اسلامیه» در مجموعه ‏ای گرد آمده و به شکل کتابی منتشر شده است.

استاد خسروشاهی حوالی سالهای 46 و 1345 مقالات این کتاب را در برخی نشریات آن زمان مانند «ندای حق» و «استوار» در تهران و قم با امضای ابوصالح ترجمه و بعداً در قالب کتابی مستقل با عنوان «ما چه می‏ گوییم» منتشر کرده است. لذا این کتاب، مجموعه‏ ای از مقالات سیاسی ، اجتماعی سید قطب است که وی عمدتاً در خصوص اهداف سازمان اخوان‏ المسلمین، ضرورت مبارزه با امپریالیسم و لزوم تشکیل حکومت اسلامی بحث می‏ کرد.

استاد خسروشاهی در یادداشتی بر چاپ جدید این کتاب، از تأثیرگذاری این کتاب در بین انقلابیون مسلمان ایران، افغانستان و پاکستان خبر می ‏دهد و به بیان نقل قول‏ هایی از شهید حنیف‏ نژاد، برهان‏ الدین ربانی (رهبر جمعیت اسلامی افغانستان)، قاضی امین وقاء (از رهبران حرکت اسلامی افغانستان) و... درباره تاثیرگذاری این کتاب بر آن ها و همراهانشان می‏ پردازد. این کتاب در ایام مبارزه انقلابیون مسلمان با رژیم پهلوی به همت «اتحادیه انجمن‎ های اسلامی دانشجویان در اروپا» با نام «سخن ما چیست؟» در بین دانشجویان ایرانی مقیم اروپا و آمریکا توزیع شد.

 استاد خسروشاهی در مقدمه‏ ای تحت عنوان: «سید قطب را بشناسیم» به معرفی سید قطب می‏ پردازد. ما چه می گوییم و چه می خواهیم، اسلام مبارزه می‏ کند، نظریۀ اسلام دربارۀ مشکلات اجتماعی، مردم را چگونه به اسلام دعوت کنیم، راه و روش ما، در زیر پرچم اسلام، فقط یک راه، بلوک غرب، بلوک شرق، اسلام آمریکایی، سخن اسلام درباره جنگ و صلح، عقیده و نبرد عناوین مقالات منتشر شده سید قطب در این کتاب هستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات