منو
سبد خرید

ما همه سرباز بودیم

ما همه سرباز بودیم
-32 %
ما همه سرباز بودیم
  • موجودی: موجود
  • مدل: 66093 - 18/4
  • وزن: 0.50kg
170,000 ریال
250,000 ریال

ما همه سرباز بودیم

نویسنده: داوود بختیاری دانشور
ناشر: سوره مهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 388
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : درحد نو _ نو


مروری بر کتاب 

خاطرات اسیر آزاد شده مهدی تجر

سه نفر از سربازها که جلوتر از من بودند از کانال زدند بیرون و خود را به کانال بعدی رساندند. نوبت من بود. باید مثل آن‌ها آن دو متر را می‌گذراندم. از کانال زدم بیرون. تو تیررس دشمن بودم.هر لحظه با گلوله‌ای کوبیده می‌شدم زمین. ناگهان پشت اورکتم گیر کرد به سیم خاردار. با یک حرکت تند اورکت را از چنگ سیم‌ها بیرون کشیدم. صدای جر خوردن اورکتم را شنیدم. پا گذاشتم رو لبه کانال ...

خاطرات مهدی تجر که با زبانی داستانی و به زیبایی نوشته شده‌اند، روایتی منسجم و به هم پیوسته‌اند از روزهایی غرور آمیز و در عین حال تلخ و غمبار در جبهه‌های جنگ تحمیلی و اردوگاه اسرای ایرانی.تجر در این کتاب، روزگار و سیر زندگی گروهبان وظیفه‏ای را شرح می‌دهد که دوران سربازی‌اش را می‌گذراند؛ جوانی بیست‌ساله که از گرگان به جنوب می‌رود و در اوج جوانی و شادابی، اسیر بعثی‌ها می‌شود و هر دو پایش را از دست می‌دهد. کتاب سرشار از لحظه‌های هیجان‌آور، دلهره و امید و روشنایی است.

در برخی فصل‌ها روایت به گونه‌ای است که نفس را در سینه خواننده حبس می‌کند و او را می‌برد به روزهایی که برای حفظ این سرزمین، هر روز چندین جوان رشید چهره در نقاب خاک می‏کشیدند و شهید می‌شدند.

صداقت راوی در جای جای «ما همه سرباز بودیم» موج می‏زند؛ از لحظه‌ای که به جبهه می‌رود تا روزی که در کانالی بیابانی و پرت و دور افتاده هر دو پایش مجروح می‌شود و شبی که زیر باران شلاقی، یکه و تنها می‌ماند و به آسمان خیره می‌شود و وقتی به هوش می‌آید عراقی‌ها را بالای سر خود می‌بیند... کتاب نثری زیبا و خواندنی دارد و ساختار و نوع روایت آن به رمان پهلو می‌زند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات