کتاب ما اخراج شدیم و این بهترین اتفاق زندگیمان بود  فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات کتاب پارسه

ما اخراج شدیم و این بهترین اتفاق زندگیمان بود

نویسنده: هاروی مک کی
مترجم: آرمین هدایتی
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این کتاب تقدیم به میلیون‌ها انسانی است که در سراسر دنیا به عناوین مختلف ار کارشان اخراج شده‌اند. در یک جمله می‌توانم به آن‌ها بگویم اخراج انتخاب شما نبود. اما بازگشت به مسیری که از ابتدا می‌بایست در آن قرار می‌گرفتید انتخاب شماست و به همین منظور من تلاش کرده‌ام تا در این کتاب با بیست و پنج شخصیت بزرگ و شناخته شده دنیای کار و تجارت، نظیر لری کینگ، رابرت ردفورد، مایکل بلومبرگ و ... هم‌صحبت شوم تا داستان بازگشت آن‌ها را از زبان خودشان بشنویم.

این یک بیانیه نیست. کتابی است که به تازگی با این نام منتشر شده: ما اخراج شدیم و این بهترین اتفاق زندگی‌مان بود. کتاب را ‌هاروی مک کی از نویسندگان برگزیده نیویورک ‌تایمز و صاحب کتاب پرفروش شنا با کوسه‌ها نوشته است. در این اثر با تجربه‌های خود نویسنده و شخصیت‌های مشهوری مانند محمدعلی کلی (قهرمان مشت زنی) رابرت ردفورد (بازیگر‌هالیوود) لری کینگ (گزارشگر مشهور) و ... آشنا می‌شوید که همگی تجربه تلخ اخراج از کار را به تجربه‌ای شیرین و مایه ترقی بدل کرده‌اند. «ما اخراج شدیم» هم سوژه جالب توجهی دارد و هم از زبانی روان بهره می‌برد.

نویسنده هیچ‌گاه تلاش نمی‌کند مخاطب را نصیحت کند و او را با ترفندهای نخ‌نماشده‌ای چون تلقین و احساسات‌گرایی به استقبال پدیده ناخوشایند اخراج شدن ببرد. جالب اینجاست که‌ هاروی مک کی روایت اخراج خودش را هم تعریف می‌کند و می‌گوید از سال 1988 با فروش بیش از 20 میلیون جلد کتاب در سراسر جهان، نه تنها خاطره اخراج‌شدنش را از یاد نبرده بلکه آن را خوش‌یمن و دلیل پیشرفت‌اش می‌داند.

شما در این کتاب با وضعیت اشتغال و فراز و نشیب‌های آن آشنا می‌شوید. با افرادی که یکباره و بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای از کارشان اخراج شدند. افرادی که در جریان روند اخراجشان قرار داشتند اما کاری از دستشان برنمی‌آمد. افرادی که ابتدا متهم به خیانت و سپس از کار بیکار شدند. افرادی مسن یا جوان و زن یا مرد که عذرشان خواسته شد بی‌آنکه بدانند چرا. افرادی که ...

این کتاب روایت‌هایی واقعی و خواندنی را از چهره‌های سرشناس جهان بازمی‌گوید و با همه اخراجی‌های شرافتمند و مایل به پیشرفت هزاران حرف و نکته دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ما اخراج شدیم و این بهترین اتفاق زندگیمان بود

  • 370,000ریال

برچسب ها: هاروی مک کی, آرمین هدایتی, روانشناسی موفقیت, جامعه شناسی اقتصادی, مدیریت بازرگانی, مدیریت, موفقیت, کتاب ما اخراج شدیم و این بهترین اتفاق زندگیمان بود