كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ما ؛ یک رمان

ما

نویسنده: یوگنی زامیاتین
مترجم: انوشیروان دولتشاهی
ناشر: دیگر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 266
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 -دوره چاپ: 1 

مروری بر کتاب 

زامیاتین در "ما" دنیایی را به تصویر می کشد که مردم در آن نه به نام که با شماره و حرف- حرف مصوت برای زنان، و حرف نامصوب برای مردان- خوانده می شوند و در شهری شیشه ای و غرق در نور، در خانه های مکعب شکل به هم چسبیده، به سر می برند.

در خیابان های کاملا مستقیم به آهنگ کارخانه ی موسیقی، با اونیفورم های آبی- خاکستری به ستون حرکت می کنند. برنامه ی زندگی روزمره شان پیشاپیش تعیین شده است و جدول ساعات جزیی ترین کارهای اعداد را معین کرده است.

در این ناکجا آباد، میلیون ها نفر چون تنی واحد از خواب برمی خیزند، چون تنی واحد می برند و هر لقمه را طبق تجویز جدول ساعات پنجاه بار می جوند و فرو می دهند. در لحظه ای معین چون تنی واحد به سر کار می روند و باز می گردند، در برنامه ی راه پیمایی شرکت می جویند، برای آموزش در تالارهای اجتماعات حاضر می شوند و بالاخره می خوابند.

روابط جنسی بر مبنای ریاضیات و آزمایش های پزشکی تنظیم شده و "کوپنی" است. پاسداران همه جا حاضر، از دیوارهای شیشه ای خانه ها، تمام حرکات و سکنات آن ها را تحت نظر دارند تا مبادا با خودرایی از معیارهای جدول ساعات عدول ورزند و سعادت شان به خطر افتد. این یکتا کشور با دیواری سبز رنگ و شیشه ای از باقی دنیا، از انسان های وحشی دوران پیش از رواج ریاضیات جدا می گردد و بر آن نیکوکاری بی رحم حکم می راند که برای نابود ساختن دگراندیشان ناقوس گاز و ماشینی مهیب در اختیار دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ما ؛ یک رمان

  • ناشر: دیگر
  • کد کتاب: 66663 - 116/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: یوگنی زامیاتین, انوشیروان دولتشاهی, داستان های روسی, داستان های سیاسی, داستان های اجتماعی, کتاب ما ؛ یک رمان