كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ماکیاولی

ماکیاولی 

نویسنده: پاتریک کاری - اسکار زارات
مترجم: علی معظمی
ناشر: شیرازه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 177
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مجموعه قدم اول

ماکیاولیسم را بسیاری از تحلیل‌گرایان سیاسی و اجتماعی معادل ریا ، فرصت‌طلبی و توجیه وسیله برای رسیدن به هدفی که معمولاً قدرت سیاسی است، به کار می‌برند. این شهرت را ماکیاولی مدیون کتاب شهریار است که چهار صد سال پیش با لحنی رُک و صادقانه مسائل عملی حکومت‌کردن را مطرح کرده‌است. با این همه پس از گذشت چهار قرن، آراء و آثار ماکیاولی همچنان موضوع بحث و جدل میان صاحبنظران است.

کتاب حاضر قدم اولی است برای شناخت گسترده‌تری از اندیشه نیکولو ماکیاولی و برخورد تناقض‌آمیز با آن.به واسطه این شناخت خواننده در‌خواهد یافت که چرا علیرغم سوء شهرت گسترده‌اش عده‌ای نیز از ماکیاولی به عنوان یک سیاستمدار وطن‌پرست، مؤسس اندیشه سیاسی مدرن ، طراح جامعه مدنی و بنیانگذار اندیشه جمهوری‌خواهی یادمی‌کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ماکیاولی

  • ناشر: شیرازه
  • کد کتاب: 52971 - 114/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: نیکولو ماکیاولی, پاتریک کاری, اسکار زارات, علی معظمی, ماکیاولی, فلسفه سیاسی, فلسفه اجتماعی, جامعه شناسی سیاسی, کتاب ماکیاولی