کتاب پیوند فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب فلسفه و عرفان انتشارات نسیم دانش

پیوند

نویسنده: اوشو
مترجم: عبدالعلی براتی
ناشر: نسیم دانش
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 2 

 

مروری بر کتاب 

هر پيوند تنها آزموني است تا تو را براي پيوند غايي ، براي عشق غايي آماده سازد . اين تمام آن چيزي است كه مذهبي بودن را وصف مي كنند .اوشو

اوشو، عارف، فیلسوف و آموزگار روحانی هندی كه به نام‌های (راجنیش چاندرا جاین) و (باگوان شری راجنیش) معروف بود. زادروز: (۱۱ دسامبر ۱۹۳۱ میلادی) در روستای كرچوادا از توابع مدهیا برادش هند. اوشو در تاریخ (۱۹ ژانویه ۱۹۹۰ میلادی) در پونا (هند) درگذشت. 

«فریدریش نیچه به درستی مرگ خدا را اعلام كرد، اما من می‌گویم كه اوهرگز به دنیا نیامده است. خدا افسانه است. او اختراع است و اكتشاف نیست. آیا تفاوت بین اختراع و اكتشاف را می‌دانید؟ اكتشاف با واقعیت سر و كار دارد، اما اختراع را شما پدید می‌آورید.» 

«آن‌كه اعتماد می‌كند... مهم نیست كه به چه چیزی اعتماد می‌كند، همین اعتماد حاكی از معصومیت اوست. حتی اگر بدلیل اعتماد، فریب بخورد، مهم نیست، چون ارزش اعتماد بسیار فراتر از چنین فریبی است. می‌توانی همه چیز را از او بگیری، ولی اعتماد را هرگز.» 

«آن‌كه عمیقاً به خوشبختی خود علاقمند است، همواره به خوشبختی دیگران نیز علاقمند است، اما نه به خاطر دیگران. در ژرفای وجود به خودش علاقمند است، به همین دلیل یاری می‌رساند. اگر در دنیا به همه بیاموزند كه خود را دوست بدارد، تمام دنیا خوشبخت خواهد شد. امكان شوربختی از میان خواهد رفت. هستند كسانی كه با احساسات خود كنار می‌آیند و هستند كسانی كه با همین احساسات می‌‌جنگند- ولی هر دو اسیر احساسات خواهند ماند. باید از دایرهٔ این پیوند رها گردی. باید تماشاگر باشی، یك ناظر.» 

«آن‌گاه كه در پیوند هستیم، آن را بدیهی فرض می‌كنیم. زن تصور می‌كند مرد را می‌شناسد، و مرد تصور می‌كند كه زن را می‌شناسد. نه مرد و نه زن چیزی نمی‌دانند. شناختن دیگری ناممكن است، دیگری همواره یك راز باقی می‌ماند. بدیهی دانستن وجود دیگری توهین است، بی‌احترامی است.» 

«ازدواج وسیله‌ای است برای فرار از ترس تغییر، ازدواج وسیله‌ای است تا پیوند را تثبیت كنی. اما عشق چنان پدیده‌ای است كه به محض تلاش برای تثبیت آن، خواهد مرد. ایستایی در عشق همان و نابودی عشق همان. عشق واقعی تنهایی را به یگانگی مبدل می‌سازد.» 

«اگر ایجاد پیوند آزاد باشد، با آزادی همراه باشد، شادی از راه خواهد رسید، چون آزادی ارزش غایی است، چیزی از آن بالاتر نیست. اگر عشق تو سوی آزادی رهنمونت كند، عشق تو عین بركت است، و اگر سوی بردگی براندت نه بركت كه لعنت است.» 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پیوند

  • 120,000ریال

برچسب ها: اوشو, عبدالعلی براتی, عرفان هندی, روانشناسی عرفانی, مراقبه, مدیتیشن, تناسخ, کتاب پیوند