کتاب ماه پنهانست فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات امیر کبیر

ماه پنهان است

نویسنده: جان اشتاین بک
مترجم: پرویز داریوش
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 116
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب

تا ساعت ده و سه ربع همه چیز به پایان رسیده بود . قصبه تصرف شده بود مدافعین آن در هم شکسته شده بودند و جنگ خاتمه پذیرفته بود.دولت مهاجم درباره این نبرد نیز خود را مانند نبر دهای بزرگ دیگری که بر عهده گرفته بود آماده کرده بود در بامداد این روز یکشنبه که قصبه به تصرف قوای مهاجم در آمد،پستچی و پاسبان در قایق آقای کورل که دکاندار محبوب قصبه بود به ماهیگیری رفته بودند.

آقای کورل قایق آماده به کار خود را یک روزه به آن دو کرایه داده بود پستچی و پاسبان چند میل رو به وسط دریا رفته بودند که چشمشان به کشتی کوچک تیره رنگی افتاد که سربازان را حمل می کرد... 

ماجرای اشغال شهر معدنی کوچکی را در نروژ که به اشغال سپاهیانی ناشناس _و ظاهرا نازیها _ در میآید ، باز میگوید . اهل محل به تخریب و تضعیف روحیه اشغالگران برمیخیزند . در پایان شهردار شجاع شهر _ که مردم را به اتحاد کلمه دعوت میکند_ به تیر اشغالگران گرفتار میاید و مانند سقراط در بستر مرگ همشهریانش را اندرز میدهد و میداند که مردم بعدها به اهمیت مرگش پی خواهند برد و به مبارزه و مقاومت ادامه خواهند داد .

این کتاب بیشتر پیشگویی است تا تاریخ ، و ایمان ژرف نویسنده به انسان را مینمایاند که همانا برابر است با ایمان به پیروزی نهایی آزادی بر اسارت و اجبار . زبان کتاب ساده و روشن و گه گاه در توصیف صحنه ها و وقایع ، تئاتری است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ماه پنهانست

  • 200,000ریال

برچسب ها: جان اشتاین بک, پرویز داریوش, داستان های امریکایی, جنگ جهانی دوم, کتاب ماه پنهانست ​