دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ماه و خورشید فلک

ماه و خورشید فلک

نویسنده: محمد ابراهیم باستانی پاریزی
ناشر: خرم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 432
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ لبه جلد کتاب تاخوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

مصور

کتابیست در باب تأثیر عوامل جغرافیایی در تاریخ ایران 

... اهل دنیا جملگی زندانی­اند انتظار مرگ دار فانی­اند کی دهد زندانئی در اقتباس مرد زندانی دیگر را خلاص حدود بیست سال پیش، در مقدمه یکی از کتابهایم در مقام آبادانی قدیم جیرفت نوشته بودم: «در روزگار سلجوقیان، راه تجارتی بزرگ دنیا از بندرهای ایران می­گذشت- زیرا هنوز کانال سوئز ممری برای تجارت نبود، ...

محمد ابراهیم باستانی پاریزی در سوم دی‌ماه ۱۳۰۴ در پاریز، از توابع شهرستان سیرجان در استان کرمان متولد شد. وی تا پایان تحصیلات ششم ابتدایی در پاریز تحصیل کرد و در عین حال از محضر پدر خود مرحوم حاج آخوند پاریزی هم بهره می‌برد.

پس از پایان تحصیلات ابتدایی و دو سال ترک تحصیل اجباری، در سال ۱۳۲۰ تحصیلات خود را در دانشسرای مقدماتی کرمان ادامه داد و پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۲۵ برای ادامهٔ تحصیل به تهران آمد و در سال ۱۳۲۶ در دانشگاه تهران در رشتهٔ تاریخ تحصیلات خود را پی گرفت.

ز میان نوشته‌های او، هفت کتاب با عنوان «سبعهٔ ثمانیه» متمایز است که همگی در نام خود عدد هفت را دارند، مانند خاتون هفت قلعه و آسیای هفت سنگ. بعداً ًکتاب هشتمی با عنوان هشت‌الهفت به این مجموعهٔ هفت‌تایی اضافه شده‌است.
به جز کتب و مقالات، باستانی پاریزی شعر هم می‌گوید و اولین شعر خود را در کودکی در روستای پاریز و در آرزوی باران سروده‌است. منتخبی از شعرهای خود را در سال ۱۳۲۷ در کتابی به نام «یادبود من» به چاپ رسانده‌است.


فهرست

طبیعت تاریخ
تاریخ طبیعت
باد
ژنرال سرما
شب پره و وصل آفتاب
طبیعت و مرز
خم نان
شهرهای بزرگ
غولان شهر
برج قحطی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات