دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ماندلا

ماندلا

نویسنده: تونی پینچاک 
مترجم: مریم شیریان
ناشر: شیرازه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه قدم اول - مصور

ماندلا بدون شک یکی از بی نظیرترین چهره های سیاسی قرن بیستم است و زندگی او آینه تمام نمای تاریخ آفریقای جنوبی در قرن بیستم. ماندلا که در خانواده یکی از رؤسای قبایل کوچک آفریقای جنوبی متولد شد، فعالیت سیاسی را خیلی زود آغاز کرد.

وی برای اولین بار در سن بیست و دو سالگی به زندان محکوم شد وا سال ها در شرایط مخفی به فعالیت سیاسی پرداخت. نوشته هاو سخنرانی های او و از همه مهمتر مظالمی که بر او تحمیل شد همچون مشوق مبارزات میلیون ها آفریقایی علیه نظام آپارتاید به شمار آمدند. رهایی او از زندان، سرآغاز رهایی آفریقای جنوبی از نژاد پرستی حاکم وحکومت سفیدپوستان بود.

کتاب حاضر قدم اول در شناخت زندگی فردی است که با یکی از طولانی ترین نظام های نژادپرستانه جهانبه مقابله پرداخت، مقابله و مبارزه ای دشوار که در طول آن ذره ای از شأن انسانی و اراده اش کاسته نشد. ماندلا امروز نه فقط برنده جایزه نوبل صلح و اولین رئیس جمهور سیاهپوست آفریقای جنوبی، بلکه دولتمردی مورد توجه و قبول جامعه جهانی نیز هست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب ماندلا

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات