منو
سبد خرید

مانتره ؛ مجموعه اشعار فلسفی

مانتره ؛ مجموعه اشعار فلسفی
-18 %
مانتره ؛ مجموعه اشعار فلسفی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 151147 - 1/2
  • وزن: 0.20kg
205,000 ریال
250,000 ریال

مانتره

نویسنده: فرشید کریمی
ناشر: مایا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 104
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه اشعار فلسفی

تاریخ سرودن این مجموعه شعر سپید سال 1388 است. کتاب اشعاری با مضامین فلسفی و جامعه شناسی را دارا می باشد. شاعر کوشیده است فهم جبری و ارادی از جهان را به معنای خردورزی کردن بسپارد. می توان گفت کوشش او در این هماوردی با مضامین و واژگان، بسیار قابل ستایش و ستودنی است.

نگاه ژرف، استدلالی و استنتاجی شاعر در دیوان شاعران معاصر کمتر به چشم می خورد. کتاب زبان خاص خود را دارد و در دنیای نسبیت ها و اختیارها به قطعیت ها و جبرهای زمانه، نگاهی تحلیلی و پر دانش انداخته است. شاعر زندگی آزما و مرگ اندیش است. او هدفمند، قاطع و ژرف گونه به تحلیل و نقد ساختارهای مختلف و پیرامونی بشر پرداخته است.

استاد فرشیدکریمی از روانکاوان و مشاوران حوزه خانواده و آسیب های اجتماعی و نویسنده فرهنگور ساکن در شیراز است که دستی هم بر شعر و ادبیات دارد و با وجود مشغله های کاری به امر مقدس کتابفروشی در دهنادی شیراز مشغول است (کتابفروشی مهرآیین). وی از نقطه نظر فکری و شخصیتی انسانی جالب توجه و جذاب و خوش مشربی است. 

خیال قرابت ،
روش رضایت بخشی ست
از فلسفه ورزی

تمامی جهان جسمانی ، اما
در جهان فردها و کلیت ها
فرآیند نظم بخشی ست
از اطمینان
به نیک نامی و نیک کرداری

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات