دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مارکس

مارکس

نویسنده: پیتر سینگر
مترجم: لیلا سلگی
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 140
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

درآمدی بسیار کوتاه

درباره مارکس کتابهای زیادی هست ، اما هنوز هم یافتن کتابی مقدماتی درباره او که مختصر و مفید باشد ، آسان نیست. مارکس به حدی زیاد نوشت ، و آن قدر به موضوعات مختلف پرداخت ، که مشکل بتوان به کلیت افکارش پی برد. به نظر من اندیشه ای محوری یا تصوری از جهان ، تمام اجزاء تفکر مارکس را به هم پیوند می زند و جنبه های سردر گم کننده ی آن را توضیح می دهد.

تأثیر ماركس به‌مراتب از هر فیلسوف سیاسی دیگری بیش‌تر بوده است؛ احساساتی هم كه آثار او برانگیخته به‌همین نسبت شدیدتر بوده است. ماركس بانی تفسیر مادی از تاریخ و منادی جنگ طبقاتی است و میلیون‌ها نفر به او به چشم كسی نگاه می‌كنند كه كلید اصلی كاركرد جامعه‌ی انسانی را به دست داده است. تأثیر او بر علم اقتصاد، ‌فلسفه و تمامی شعب اندیشه‌ی اجتماعی به‌اندازه‌ی تأثیرش بر عمل سیاسی عمیق بوده است.

هرچند دست‌آوردهای ماركس ذوجوانب بوده است،‌ اما از نظر پیتر سینگر دل‌مشغولی اصلی او سرشت آزادی انسان بود:‌ ماركس می‌خواست نشان دهد چگونه روابط اقتصادی هم آزادی سرمایه‌دارها را محدود و مقید می‌ساخت و هم آزادی كارگران را؛ ‌در عین حال،‌ ماركس چشم‌انتظار جامعه‌ی كمونیستی‌ای بود كه می‌بایست سرشت انسان را متحول كند.

در این کتاب سعی می کنم به زبانی قابل فهم برای کسانی که با نوشته های مارکس آشنایی قبلی ندارند یا آشنایی کمی دارند، بگویم که این اندیشه محوری چیست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب مارکس

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات