منو
سبد خرید

مارکس ؛ درآمدی بسیار کوتاه

مارکس ؛ درآمدی بسیار کوتاه
-19 %
مارکس ؛ درآمدی بسیار کوتاه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 150860 - 79/5
  • وزن: 0.20kg
260,000 ریال
320,000 ریال

مارکس

نویسنده: پیتر سینگر
مترجم: لیلی سلگی
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 138
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب های بسیاری درباره مارکس وجود دارد، اما همچنان یافتن کتابی مختصر و مفید در این زمینه دشوار است. مارکس آنقدر زیاد نوشت و به موضوع های گوناگون پرداخت که به آسانی نمی توان به کلیت افکارش پی برد. به نظر من اندیشه ای بنیادی، یا بینشی از عالم وجود، به اجزای تفکر مارکس وحدت می بخشد و جنبه های گیج کننده آن را تبیین می سازد.

درباره مارکس کتابهای زیادی هست ، اما هنوز هم یافتن کتابی مقدماتی درباره او که مختصر و مفید باشد ، آسان نیست. مارکس به حدی زیاد نوشت ، و آن قدر به موضوعات مختلف پرداخت ، که مشکل بتوان به کلیت افکارش پی برد. به نظر من اندیشه ای محوری یا تصوری از جهان ، تمام اجزاء تفکر مارکس را به هم پیوند می زند و جنبه های سردر گم کننده ی آن را توضیح می دهد.

تأثير ماركس به‌مراتب از هر فيلسوف سياسي ديگري بيش‌تر بوده است؛ احساساتي هم كه آثار او برانگيخته به‌همين نسبت شديدتر بوده است. ماركس باني تفسير مادي از تاريخ و منادي جنگ طبقاتي است و ميليون‌ها نفر به او به چشم كسي نگاه مي‌كنند كه كليد اصلي كاركرد جامعه‌ي انساني را به دست داده است. تأثير او بر علم اقتصاد، ‌فلسفه و تمامي شعب انديشه‌ي اجتماعي به‌اندازه‌ي تأثيرش بر عمل سياسي عميق بوده است.

هرچند دست‌آوردهاي ماركس ذوجوانب بوده است،‌ اما از نظر پيتر سينگر دل‌مشغولي اصلي او سرشت آزادي انسان بود:‌ ماركس مي‌خواست نشان دهد چگونه روابط اقتصادي هم آزادي سرمايه‌دارها را محدود و مقيد مي‌ساخت و هم آزادي كارگران را؛ ‌در عين حال،‌ ماركس چشم‌انتظار جامعه‌ي كمونيستي‌اي بود كه مي‌بايست سرشت انسان را متحول كند

در این کتاب سعی می کنم به زبانی قابل فهم برای کسانی که با نوشته های مارکس آشنایی قبلی ندارند یا آشنایی کمی دارند، بگویم که این اندیشه محوری چیست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات