منو
سبد خرید

مارکسیسم و آزادی

مارکسیسم و آزادی
درحال حاضر موجود نمی باشد
مارکسیسم و آزادی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 112082 - 92/4
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 25
0 ریال

مارکسیسم و آزادی

نويسنده: رایا دونا یفسکایا
مترجم: حسن مرتضوی
ناشر: ديگر
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 213
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

ما اكنون در زماني زنده گي مي كنيم كه «كمونيسم» فرو پاشيده، سرمايه داري خود را پيروز مي داند و برخي از فعالان چپ نيز ماركسيسم را مرده قلم داد مي كنند، اما ماركسيسم و آزادي مي تواند چراغ راهنمايي باشد چرا كه با استناد به انديشه ي ماركس و نقدي بنيادي از نظام هاي تماميت خواه استالينيستي و مائوييستي استدلال مي كند كه نقد ماركس از سرمايه داري و بديل كه او در مقابل آن نهاد هنوز زنده است.

اين اثر تولد فلسفه ي انسان باور ماركس را در رابطه با سه چالش بررسي مي كند: فلسفه ي هگل، اقتصاد سياسي اسميت و ريكاردو و سوسياليسم پي ير پرودون و فرديناند لاسال. فصل هايي كه در اين كتاب به بررسي سرمايه داري ماركس اختصاص داده شده، هنوز از نظر تحليلي بسيار بديع هستند.هيچ متفكر ديگري رابطه ي فرايند نگارش كتاب سرمايه و مقوله هاي تئوريك آن را با جنگ داخلي ايالات متحده آمريكا، مبارزه برده گان سياه پوست با نظام برده گي و سپس دمكراسي راديكال كمون پاريس 1871 بررسي نكرده است.

هم چنين اهميت تحليل دونايفسكايا از مفاهيم بديع و انسن باور گروندريسه و جلد اول، دوم و سوم كتاب سرمايه، به چالش او در مقابل سرمايه داري دولتي نظام هاي «كمونيستي» و سرمايه داري غربي در دهه ي 1950 محدود نمي شود.او بنياد ديالكتيكي و انسان باور كل نقد ماركس از اقتصاد سياسي را مورد توجه قرار مي دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات