منو
سبد خرید

مارکز ؛ مارکز به قلم مارکز

مارکز ؛ مارکز به قلم مارکز
-16 %
مارکز ؛ مارکز به قلم مارکز
295,000 ریال
350,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 75393 - 87/3
  • وزن: 0.71kg

مارکز

نویسنده: گابریل گارسیا مارکز
مترجم: سهیل سمی
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 694
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

مارکز به قلم مارکز

"گابریل جوسی گارسیا مارکز" در ششم مارس 1928 در دهکده ی "آراکاتاکا" در منطقه ی "سانتامارا" در کلمبیا به دنیا آمد. از آنجا که پدر و مادر مارکز، فقیر و در پی تامین معاش بودند، پدر بزرگش طبق سنت رایج آن زمان، مسئولیت پرورش او را بر عهده گرفت. وی در بین مردم کشورهای "آمریکای لاتین" با نام "گابیتو" به معنای "گابریل کوچک" مشهور است.

گابریل شیفته ی همنشینی و گفتگو با پدربزرگ و داستان‌های خرافاتی مادر بزرگش شده بود. گذشته از سرهنگ و خودش، زنان دیگری هم حضور داشتند و گارسیا مارکز بعدها گفت که باورها و حرفهای آنها او را از اینکه تنها بر صندلی خانه‌شان بنشیند، می‌ترساند.

..احساس می‌کنم که همه ی نوشته‌هایم، درباره ی تجربه های من از اجدادم است." زمانی که او هشت ساله بود، پدربزرگش درگذشت. نابینایی مادر بزرگش هم روز به روز بیشتر می‌شد و از این رو، به "سوکری" رفت تا با خانواده ی خود زندگی کند؛ جایی که پدرش به عنوان یک داروساز سرگرم کار بود.

گمان نمی‌کردم کسی این اجازه را داشته باشد که چیزهایی مانند مسخ را بنویسد. اگر می دانستم، مدتها پیش از این شروع به نوشتن می‌کردم."

"برایم آواز برخاسته از کافکا همسو با نجواهای مادربزرگم بود؛ مادربزرگم هنگام داستان سرایی عادت داشت ماجراجویانه ترین چیزها را با حقیقی‌ترین صداهای ممکن بیان کند."

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب