كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مارسل پروست و نشانه ها

مارسل پروست و نشانه ها

نویسنده: ژیل دولوز
مترجم: الله شکر اسداللهی تجرق
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 271
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

این کتاب به بررسی رمان معروف پروست می‌پردازد و در سر‌فصل‌هایی مانند «انواع نشانه‌ها»، «نشانه و حقیقت»، «نشانه‌های هنر و ماهیت»، «کثرت نشانه‌شناسی» و مباحثی از این دست به کاوش و نقد نشانه‌شناسانه‌ی اثر معروف پروست پرداخته است.  الله‌شکر اسدللهی فارغ‌التحصیل دانشگاه گرنوبل فرانسه در مقطع دکتری ادبیات فرانسه است و هم‌اکنون عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز است. 

در مجموعه «نشانه‌شناسی و زبان‌شناسی»، ضمن معرفی «مارسل پروست (1871ـ1922)»، به بررسی اندیشه‌های فلسفی و یکی از آثار او، با عنوان «پروست و نشانه‌ها»، پرداخته شده است. پروست با طرح مسائل جدیدی در فلسفه؛ به بسط و گسترش نوعی متافیزیک اصیل و فلسفه هنر جدید همت گمارده است.

 وی در کتاب خود، با جست‌وجوی زمان از دست رفته، نشانه‌های مربوط به: اشرافیت، عشق، احساس و هنر را در قالب زمان و در بستر جریان سیال ذهن ارائه می‌کند. دنیایی که او در این اثر به تصویر می‌کشد، دنیایی است که از هیچ اصل و منطقی و از هیچ قانون از پیش تعیین شده‌ای پیروی نمی‌کند، دنیایی است که در آن ذهن و زمان به کمک هنر به یک دیگر پیوند می‌خورند و یک نوع احساس جاودانگی ایجاد می‌کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مارسل پروست و نشانه ها

  • ناشر: علم
  • کد کتاب: 42683 - 57/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ژیل دولوز, الله شکر اسداللهی تجرق, مارسل پروست, نقد ادبی, سمبولیسم, نشانه شناسی, کتاب مارسل پروست و نشانه ها