منو
سبد خرید

مارتین هایدگر

مارتین هایدگر
-10 %
مارتین هایدگر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 133445 - 96/9
  • وزن: 0.30kg
99,000 ریال
110,000 ریال

مارتین هایدگر

نویسنده: راینر روفینگ
مترجم: طالب جابری
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور - فلسفه برای نوآموزان

مارتین هایدگر را بزرگ ترین فیلسوف آلمانی معاصر دانسته اند که در تفکر فلسفی قرن20م. نفوذ فراوان کرده است. هایدگر فلسفه را در شهر فرایبورگ فرا گرفت و تحت تأثیر ادموند هوسرل و فلسفه پدیدارشناسی او واقع شد. هایدگر در1923 م. در ماربورگ به مقام استادی در فلسفه رسید و در 1927م. قسمت اول کتاب "هستی و زمان" را منتشر ساخت که معروف ترین اثر فلسفی اوست.

در این کتاب با زندگی هایدگر، ارتباطش با دیگر فلاسفه و علائق و نظرات فلسفی او بیشتر آشنا می شوید. مارتین هایدگر خود را وقف پرسش از هستی یا همان معنای هستی کرده بود. او با انتشار شاهکارش، کتاب هستی و زمان در سال 1927 به یکی از مهم ترین فیلسوفان قرن بیستم تبدیل شد.

کسانی که مایل به مطالعه خود «هستی و زمان» نیستند، در کتاب حاضر پاسخ هایی برای مهم ترین پرسش ها خواهند یافت که به شیوه های جذاب، روشن و قابل فهم نوشته شده اند. چراکه آثار هایدگر به واسطه ساختار زبانی جزو پیچیده ترین متن ها شمرده می شوند.

تمایز هستی و دازاین در چیست؟
مرگ نزد هایدگر چه نقشی بازی می کند؟
تکنیک چه نقشی بازی می کند، تکنیکی که هایدگر آن را تحت عنوان «گشتل» به عنوان دیدگاه بنیادی ما نسبت به جهان می فهمد؟
چرا او با ناسیونال سوسیالیست ها (نازی ها) همکاری کرد؟

در کتاب حاضر افزون بر این توضیحات، مطالب کوتاه و سرگرم کننده زیادی در باب موضوعات مختلف خواهید یافت. مارتین هایدگر معتقد است آن که بزرگ می اندیشد، خطاهای بزرگ نیز مرتکب می شود. برای خواننده ضروری است که در مطالعه هایدگر با شکیبایی و توجه، پیوسته خود را با متفکری غیرعادی مواجه بداند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات