دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ماد

ماد

نویسنده: دافنه دوموریه
مترجم: عنایت الله شکیباپور
ناشر: پگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 327
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : در حد نو 

 

مروری بر کتاب

روزی با خود فکر میکردم اگر او را با غریبه ای ببینم دنیا را به آتش میکشم اما ، امروز حاضر نیستم کبریتی روشن کنم تا ببینم او کجاست و چه میکند.... نویسنده در این کتاب صحنه‌ای از تجاوز کشورهای استعمارگر را به تصویر می‌کشد .طبق یک قرارداد سیاسی ناوگان‌های امریکا در یکی از سواحل انگلستان مستقر شده بودند .در این هنگام دولت موقت در اعلامیه خود به مردم اطلاع داد که آمدن کشتی‌های امریکایی برای همکاری با انگلستان است .

ماموران دریایی امریکا با مداخله در رفت و آمد مردم در خیابان‌ها به تدریج سلطه خود را مستحکم می‌کردند . آنان برای عبور و مرور مردم مقرراتی اجرا نمودند تا جایی که هیچ شخصی بدون داشتن جواز رسمی مجاز نبود از اتومبیل خود استفاده کند .این اقدام که مخالف آزادی مردم بود، سبب شد تا از هر طرف صدای اعتراض و عدم رضایت مردم به گوش رسد .در آن زمان زن سال‌خورده‌ای به نام((ماد)) که خانه‌نشین بود، چندین کودک بی‌سرپرست را نزد خود جمع کرد و به تربیت و تعلیم آنان همت گماشت .هر یک از این بچه‌ها در پی زندگی خود ماجراهایی آفریدند که مخاطبان، ادامه آن را در کتاب مطالعه خواهند کرد ....

دافنه دوموریه ؛در دنیای ادبیات شناخته شده‌است، یک رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویس معروف بریتانیایی است که بیشتر شهرتش را مدیون رمان ربه‌کا (۱۹۳۸) می‌باشد. همچنین داستان کوتاه او به نام پرندگان نیز معروف است... کورن وال، محلی که این نویسنده به آن ارادت و علاقه فراوانی داشت به عنوان لوکیشن بسیاری از رمان های او مورد استفاده قرار می گیرد. او در جایی نوشته است «کورن وال» به او آزادی نوشتن، پرسه زدن، راه رفتن و... تنها بودن را داده است.

دوموریه از خواهران برونته به عنوان دو تن از نزدیکترین الهام دهندگان ادبی خود یاد می کند و بهترین کار او یعنی ربکا نیز با رمانتیسیسم گوتیک مشابهی همچون آثار آنها نوشته شده است. او در جایی نوشته است «کورن وال» به او آزادی نوشتن، پرسه زدن، راه رفتن و... تنها بودن را داده است. دوموریه از خواهران برونته به عنوان دو تن از نزدیکترین الهام دهندگان ادبی خود یاد می کند و بهترین کار او یعنی ربکا نیز با رمانتیسیسم گوتیک مشابهی همچون آثار آنها نوشته شده است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات