دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مادر کافی

مادر کافی
درحال حاضر موجود نمی باشد
مادر کافی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 165190 - 108/2
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

مادر کافی

نویسنده: جو فراست
مترجم: مهبد ابراهیمی
ناشر: زوار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 264
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 5

کیفیت : در حد نو _ نو  ؛ لبه صفحات کتاب رد زردی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

در ابتدا یادآور می شویم پس از تولد فرزندتان، خوابیدن تا دیروقت را به خاطرات بسپارید و آن را فراموش کنید. اگر کودکتان صبح ها زود بیدار می شود، در صورت امکان ساعت خواب خودتان را تغییر دهید تا زودتر از حد معمول از خواب بیدار شوید و مشکل حل شود چون اگر فرزندتان سحرخیز باشد، نگه داشتن او در رختخواب کار راحتی نخواهد بود. این کار، عملی ترین و بهترین راه برای حل این مشکل است.

اگر نمی توانید زودتر بیدار شوید یا کودک خیلی زود از خواب بر می خیزد، او را تا رختخوابش همراهی کنید و به او یادآور شوید که الان برای بیدار شدن بسیار زود است. اگر قصد ندارد بخوابد، به او اجازه دهید در رختخواب با اسباب بازی هایش بازی کند تا زمان بلند شدن فرا برسد. این کار مشابه شیوه ی ماندن در رختخواب است که دسترسی بچه را به والدین محدود می سازد. این روش برای مادرانی که زود بیدار می شوند تا به کارهای منزل رسیدگی کنند اما کودکشان هم زود بیدار شده و مانع کار آنان می شود، بسیار مثر ثمر است.

این کتاب مراحل رشد را در پنج سال اول زندگی توضیح داده و شما را در چگونگی گذران این مراحل حساس و کلیدی راهنمایی خواهد کرد. علاوه بر این کتاب می کوشد این حقیقت را به شما یادآور شود که کودک در این دوره بیش تر به نظارت و همراهی بدون اضطراب مادر نیاز دارد تا آموزش های مستقیم وی.

کتاب توسط دکتر مهبد ابراهیمی زیر نظر دکتر محمد ولی سهامی فوق تخصص کودک و خانواده ترجمه شده و دکتر سهامی در مقدمه این کتاب به این موضوع پرداخته است که چرا مادر خوب مادر کافی است نه مادر کامل؟ تصور کنید مادری که مدام با اضطراب و وحشت از کودکش مراقبت می کند و بهیچ چیز دیگری حتی به خودش توجه نمی کند چه پیغامی به کودکش می دهد؟ در عمل به او می گوید دنیا محل بسیار خطرناکی است و باید منتظر فاجعه بود ...

هر چند میشد نام این کتاب را مادر عالی، مادر کامل، مادر برتر یا مانند آن ها گذاشت اما تعجب نکنید اگر به شما بگوییم مادر کامل نه تنها مادر مفیدی نیست بلکه شاید مضر نیز باشد و آنچه فرزندانتان بویژه در سال های ابتدایی زندگی به آن احتیاج دارند، مادر کافی است.

علاوه بر این کتاب می کوشد این حقیقت را به شما یاد آور شود که کودک در این دوره بیشتر به نظارت و همراهی بدون اضطراب مادر نیاز دارد تا آموزش های مستقیم وی. هر چند که رویدادهای طبیعی در جریان رشد و تکامل کودک از قبیل شیر خوردن، آشنا شدن با غذای سفره، راه افتادن، کنترل ادرار و مدفوع، خوابیدن، لباس پوشیدن و حتی رفتن به مهد کودک یا کودکستان می توانند بی دردسر سپری شوند و شما از آن ها لذت ببرید اما در عین حال هر کدام ممکن است به مشکل و نگرانی والدین تبدیل شوند.

بدون تردید شما نیز می توانید از مراحل رشد و نمو فرزندتان لذت ببرید به شرطی که بدانید باید چه کاری را انجام دهید و از آن مهم تر اینکه از انجام چه اعمالی بپرهیزید. مطالعه مطالب این کتاب برای کسانی که چشم انتظار فرزندی هستند و والدینی که کودکان کم تر از شش سال دارند، جزء بایدهاست و خواندن آن را به تمام والدین امروز و پدران و مادران آینده توصیه می کنیم.

 

فهرست

- مقدمه
- روش های اصولی
- مراحل رشد
- برقراری روال معین و تعیین قوانین
- تعیین حد و حدود و خط قرمزها
- روش های مشکل گشا
- لباس پوشاندن، شستشو و نظافت
- آموزش توالت رفتن (کنترل دفع)
- تغذیه کودک
- رفتارها و مهارت های اجتماعی
- زمان خواب
- وقت شخصی و اوقات فراغت
- نمایه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات