منو
سبد خرید

مادر جونز

مادر جونز
درحال حاضر موجود نمی باشد
مادر جونز
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 142227 - 56/3
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

مادر جونز

نویسنده: ماری جونز
مترجم : ع. پاشایی , محمد رسولی
ناشر: مازیار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : درحد نو  _ نو

 

مروری بر کتاب

خ‍اطرات‌ م‍ادر ج‍ون‍ز، از م‍ب‍ارزات‌ ک‍ارگ‍ران‌ در آم‍ری‍ک‍ا

مصور

در یک جنبش کارگری افراد معتقد هستند که در کشور و جامعه خود محدودیت‌هایی وجود دارد که آن‌ها را در این وضع نگه می‌دارد و اجازه پیشرفت به آن‌هارا نمی‌دهد. درحالی که ثروتمندان ثروتشان همیشه بیشتر از قبل است و قوانین همیشه آن‌ها را ثروتمندتر می‌کند به زبانی دیگر کشور با قوانین به گونه‌ایی که گمان می‌رود دارای بازاری رقابتی نیست و این قوانین در ظاهر بی‌طرف فقرا را در قسمتی محدود شده قرار داده است. نتیجه اینگونه افکار تاثیر در تشکیل مکتب سوسیالیسم گذاشته که مکتبی بسیار گسترده است.

 جنبش کارگری از جمله تشکیل مکتب کمونیسم را در پی داشت که بیشتر برای جدایی از این مکتب سوسیالیسم بود و پایه و اساسش با کارگران در آمیخته است. تاثیرات اینگونه افکار در جهان را میتوان در جنگ سرد میان آمریکا و شوروی یا جنگ ویتنام و دیگر رویدادهای تاریخی از جمله بحران‌ها در کلمبیا و کره‌شمالی دید....

مری هریس جونز پس از آن به شیکاگو نقل مکان کرد، جایی که او به عنوان یک طراح لباس کار می کرد. او خانه، مغازه و اموال خود را در آتش بزرگ شیکاگو 1871 از دست داد. او با سازمان کارمند مخفی، شوالیه های کارگری ارتباط برقرار کرد و برای گروه و سازماندهی سخنرانی کرد. او لباسهای خود را ترک کرد تا سازماندهی کامل را با شوالیه انجام دهد.

در اواسط دهه 1880، مری جونز شوالیه های کار را ترک کرد و آنها را بسیار محافظه کارانه یافت. او در سال 1890 در سازماندهی بیشتر رادیکال شرکت کرد و در محل اعتصابات سراسر کشور سخنرانی کرد، نام او اغلب در روزنامه ها به عنوان مادر جونز، کارگر رادیکال سفید و سفید در لباس سیاه و سفید و پوشش ساده، ظاهر می شود.

مادر جونز عمدتا، به صورت غیر رسمی، کار خود را با کارگران مین متحمل کار کرد، جایی که در میان فعالیت های دیگر او اغلب همسران مهاجمان را سازماندهی کرد. اغلب دستور داد که از معدنچیان دور بماند، او از انجام این کار اجتناب کرد، و اغلب به محافظان مسلح به او زنگ زد.در سال 1903، مادر جونز، راهپیمایی کودکان از کنزینگتون، پنسیلوانیا، به نیویورک را برای اعتراض به کار کودک به رئیس جمهور روزولت هدایت کرد. در سال 1905، مادر جونز یکی از بنیانگذاران کارگران صنعتی جهان (IWW، "Wobblies") بود.

مادر جونز در دهه 1920، به علت آنکه روماتیسم باعث شد که او بتواند از آن عبور کند، مادرش را نوشت. کلارنس داررو، وکلای مشهور مقدمه ای بر این کتاب نوشت. مادر جونز به دلیل ناتوانی او در فعالیت کم شد. او به مریلند نقل مکان کرد، و با یک زن و شوهر بازنشسته زندگی کرد. یکی از آخرین نمایشهای عمومی او در تاریخ 1 مه 1930 در جشن تولد بود، زمانی که وی ادعا کرد که صد ساله است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات