کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
مادران قصه گو ؛ آداب قصه گویی برای کودکان

مادران قصه گو ؛ آداب قصه گویی برای کودکان

نویسنده: سید حسن پورحسینیان - سعیده ذاکری
ناشر: بوی شهر بهشت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 92
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

این اثر ارزشمند و کاربردی که در چهار فصل نظام یافته تلاش دارد تا به این سؤال اساسی که چگونه می­ توان کودکان و نوجوانان را به مطالعه علاقه­ مند کرد پاسخ گوید.
فصل نخست با عنوان «چرا کودکان و نوجوانان باید مطالعه کنند» به تبیین دلایل وجود ضرورت ایجاد عادت به مطالعه در کودکان و نوجوانان پرداخته و آثاری را که این امر به دنبال خواهد داشت را بیان داشته است.
فصل دوم با عنوان «نقش خانواده» به راهکارهایی که با رعایت آن ، خانواده به عنوان یکی از مهمترین و اثربخش ­ترین عناصر تربیتی بر روی کودک می­ تواند عادت به مطالعه را در کودک ایجاد کند اشاره دارد.


در فصل سوم هم به تبیین نقش آموزش و پرورش در رشد میل عادت به مطالعه در کودکان و نوجوانان پرداخته شده و برای این امر راهکارهای متعددی را معرفی کرده است.
در فصل پایانی با عنوان «نگاهی به تجربه­ ی دیگران» به مرور تجربه­ های موفق در ایجاد عادت به مطالعه در کودکان و نوجوانان در کشور­های مختلف پرداخته است.مطالعه­ ی این کتاب خواننده را با راهکارهای عملی ایجاد عادت به مطالعه در کودکان و نوجوانان آشنا می ­کند آن هم بدون پرداختن زیاد به مباحث نظری و تئوریک و از این منظر کتاب از بسیاری آثار مشابه متمایز است.

قصه از زمان های بسیار دور در تمام فرهنگ ها و کشورها جایگاه ویژه ای داشته است؛ تا آنجا که افراد قصه گو از احترام زیادی برخوردار بوده و گاهی برای شنیدن قصه از شهرهای دور به دیدار آن ها می آمدند؛ و یا شاهان و پادشاهان از قصه گویان دعوت می کردند تا برای گفتن قصه به دربار آن ها بروند. قدمت قصه به دورانی برمی گردد که انسان برای ایجاد ارتباط با همنوعان خود از زبان استفاده می کرد و گاه برای دل نشینی بیشتر، رگه هایی از هنر و خیال را در کلامش می گنجاند. از این رو، هیچ قوم و ملتی را در تاریخ نمی توان یافت که قصه و قصه گویی در آن سابقه نداشته باشد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مادران قصه گو ؛ آداب قصه گویی برای کودکان

  • 50,000ریال
  • 45,000ریال

برچسب ها: سید حسن پورحسینیان, سعیده ذاکری, مقالات ادبی, قصه گویی, روانشناسی کودک, رشد ذهنی, کتاب مادران قصه گو ؛ آداب قصه گویی برای کودکان