كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مادران باید بدانند

مادران باید بدانند

نویسنده: ایرج فرزانه
ناشر: بوستان
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

مراقبت از : آبستنی ، زایمان ، نوزادان ، شیرخواران ، کودکان و نوجوانان

مصور

...در پنج سال بدو تولد ، پدیده های عجیب و چشمگیری در کودک اتفاق می افتد.وزن اغلب کودکان در این چند سال سه برابر افزایش می یابد.و حرکات آنها از چهاردست و پا رفتن تا دویدن و راه رفتن تغییر می کند.قبل از اینکه قادر به صحبت کردن باشند با استفاده از دیدن  با آنچه که در اطرافشان در حال رخدادن است ارتباط برقرار می کنند.
در طول پنج سال اول زندگی ، رشد و تکامل با سرعت بیشتری نسبت به سالهای آتی پیش می رود. در این مدت مغز با سرعت چشمگیری  تکامل می یابد. و ظرفیت شناختی کودک نیز با سرعت زیادی افزایش می یابد. به طوریکه قادر به کنجکاوی متفکرانه خواهند شد.

کودکان خیلی زود قادر به برقرار کردن رابطه با دیگران و تفکر درباره  محیط اطرافشان  خواهند شد.  هر بخشی از رشد همراه با یک بخش دیگر می باشد مثلا رشد اجتماعی و عاطفی همراه با رشد حرکتی و فکری  می باشد. در مراحل بسیار مهمی از زندگی که توانایی های خاصی در کودک مشهود می گردد بسیار انعطاف پذیر می شوند. به طور کلی کودک رشد می کند و خود را  با جهان اطراف خود وفق میدهد....

...افسردگی در دوران بارداری حالتی است که  یک پنجم  از زنان را در اواخر بارداری و پس از زایمان تحت تاثیر قرار می دهد.  و احساسی مانند ناامیدی و خلق پایین را در فرد به وجود می آورد، و عواملی مانند مرگ یکی از عزیزان می تواند باعث ایجاد آن باشد و تغییرات شیمیایی را در مغز فرد به وجود بیاورد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مادران باید بدانند

  • ناشر: بوستان
  • کد کتاب: 101735 - 12/4
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 199,000ریال

برچسب ها: ایرج فرزانه, پزشکی, حاملگی, زایمان, سلامت, نوزاد, روانشناسی رشد, نگهداری نوزاد, روانشناسی کودک و نوجوان, کتاب مادران باید بدانند