كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ماجرای مک فارلین

ماجرای مک فارلین

نویسنده: محسن هاشمی , حبیب الله حمیدی
ناشر: معارف انقلاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1388- دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

فروش سلاح، آزادی گروگانها

کتاب؛  بازگويي و شرح دقيق ماجرايي است كه در يك سوي آن ايران قرار داشت كه به منظور دستيابي به مهمات و سلاحهاي ويژه، در كنار ملاحظات انسان دوستانه، به منظور رهايي گروگان هاي غربي در لبنان كمك كرد و در سوي ديگر، برخي از شوراي امنيت ملي آمريكا بودند، كه كوشيد با هدف آزاد ساختن گروگان‌هاي مذكور، به ايران سلا ح خارج از رده و انباري بفروشد و بعدها مشخص شد كه عوايد آن را صرف كمك به كنتراها_ مخالفان دولت انقلابي نيكاراگوئه- سازد و در اين ميانه نيز واسطه ها با هدف كسب سود يا شايد هم كمك به ايران يا آمريكا وارد صحنه شدند كه افشاي اين ماجرا به بحراني منجر شد كه روزنامه نگاران در آمريكا ابعاد آن را با ماجراي واترگيت سنجيدند و بر آن عنوان « ايران گيت» نهادند.

تمام مساعي معطوف آن شد تا يك روايت دقيق و مستند محض بدون دخالت مسائل سياسي داخلي و خارجي از اين ماجرا تدوين گردد. بنابراين محققين با خواندن و رويت اين ماجرا به راحتي مي‌توانند مسائل مطرح شدة متعدد و متنوع را با اين مستند محك زده و صحت و سقم آن را در يابند.

 بيش از دو سال براي تدوين اين كتاب و گرد آوري اسناد دست اول و ارائه آن در لابلاي متن اصلي و پيوست‌ها زمان صرف شده است. يكي از وجه مميزة اين كتاب، روش تحقيق علمي و تحقيق ميداني دقيق است كه مورد توجه قرار گرفته تا جائيكه برخي از مطالب كه در گذشته به عنوان سند دست اولي و منبع قابل وثوق مورد استفاده قرار گرفته بود در اين تحقيق مشخص شده كه يك اقدام حرفه‌اي براي پوشش اغراض در پس آن بوده است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ماجرای مک فارلین

  • ناشر: معارف
  • کد کتاب: 81246 - 102/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محسن هاشمی, حبیب الله حمیدی, رفسنجانی, ریگان, ایران و امریکا, تاریخ سیاسی ایران, جمهوری اسلامی, مک فارلین, کتاب ماجرای مک فارلین