دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ماجرای اقامت پنهانی میگل لیتین در شیلی

ماجرای اقامت پنهانی میگل لیتین در شیلی

نویسنده: گابریل گارسیا مارکز
مترجم: باقر پرهام
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 184
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 _ 1367 - دوره چاپ: 2 _ 1 

کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

« درآغاز سال 1985، سینماگر شیلیایی میگل لیتین ـ که نامش در فهرست پنجهزار تبعیدی شیلیایی است که ورودشان به کشور اکیدا ممنوع است ـ پنهانی وارد شیلی شد و شش هفته در این کشور بود و در این مدت توانست بیش از سی ودوهزار متر فیلم درباره واقعیت زندگی کشورش، دوازده سال پس از برقراری دیکتاتوری نظامی، تهیه کند.

لیتین ، پس از تغییر قیافه ،تغییر شیوه پوشش و گفتار،با در دست داشتن اوراق هویت جعلی و به کمک سازمان های دموکراتیک مخفی وزیر حمایت آنها، در این مدت سراسر خاک شیلی را در نوردید و حتي به داخل ديوارهاي کاخ رياست جمهوري راه يافت و . . 

به تدریج که به شهر نزدیک می شدیم آن شادی سرشار از قطره های اشک که فکر می کردم در من پیدا شود اندک اندک جای خود را به احساس ناباوری داد. چرا؟ چون جاده ای که به فرودگاه لوس کاریلوس می رفت جاده ای قدیمی بود که از بخش های حاشیه نشین صنعتی و محلات فقیرنشین می گذشت که مردمش در ایام کودتا سرکوب خونینی را گذرانده بودند.

اما جاده ای که به فرودگاه بین المللی کنونی وصل بود اتوبان پرنور و روشنی بود مثل پیشرفته ترین کشورهای جهان، و این برای آدمی مثل من نمی توانست مقدمۀ خوبی باشد، چون من نه تنها به مصائب ناشی از دیکتاتوری نظامیان در شیلی یقین داشتم بلکه پیش خودم نیازی درونی احساس می کردم که آثار و عواقب شکست برنامه های آنان را در گوشه و کنار شهر، در حیات اقتصادی مردم، در سر و وضع و لباس افراد، ببینم تا بتوانم از همۀ این مصائب فیلم بگیرم و در سراسر جهان نشان بدهم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات