منو
سبد خرید

ماجراهای هاکلبری فین

ماجراهای هاکلبری فین
درحال حاضر موجود نمی باشد
ماجراهای هاکلبری فین
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 106582 - 112/7
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 35
0 ریال

ماجراهای هاکلبری فین

نویسنده: مارک تواین
مترجم: هوشنگ پیرنظر
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 416
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1377 
دوره چاپ: 6

کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب

هاک در همه زندگیش آموخته که سیاهان پست و انسان‌هایی درجه دوم هستند و مطابق با همین ایده هم باید با آن‌ها رفتار کرد. داستان "ماجراهای هاکلبری فین" هم روی نبرد هاک با این فکر متمرکز است و این که هاک تصمیم می‌گیرد که دیگر این چنین فکر نکند. در پایان داستان او به قدر کافی قوی شده تا همه ایده‌های نژادپرستانه را از سرش بیرون کند.

براساس فکری که در ابتدا هاک دارد، آزاد کردن جیم از بردگی از نظر اخلاقی صحیح نیست. چرا که هاک در همه زندگی یاد گرفته که اگر کسی برده‌ای را از بردگی آزاد کند به جهنم می‌رود. هاک حالا باید براساس احساس شخصی خودش تصمیم بگیرد نه براساس آن چیزی که جامعه به او یاد داده است. در پایان هاک تصمیم درست را می‌گیرد و هرکاری را هم برای انجام تصمیمش انجام می‌دهد.

هاک که در همه زندگی هرگز دوستی حقیقی را تجربه نکرده، دوست واقعیش را در جیم کشف می‌کند. او می‌آموزد که نژاد مهم نیست و این که جیم همه کاری برای او انجام می‌دهد. در ابتدا هاک نسبت به جیم احساس فضیلت و برتری دارد و شوخی‌هایی با او می‌کند. اما به این باور می‌رسد که جیم هم احساس دارد. سپس به تدریج به این نتیجه می‌رسد که با وجود این که رنگ پوستشان با هم متفاوت است اما شباهت‌های زیادی به هم دارند.

به این ترتیب هاکلبری فین با آن‌چه که در همه عمر آموخته می‌جنگد و رفتار درستی که باید با سیاهان داشته باشد را می‌آموزد و تا آن‌جا پیش می‌رود که تمام قیدها را برای دوستی با جیم کنار می‌گذارد و بین آن دو دوستی واقعی شکل می‌گیرد. ماجراهای هاکلبری فین یک داستان بزگ و بدون تاریخ و زمان است.

این کتاب داستان نوجوانی است که از پدری الکلی متولد میشود. او در پی دعوا با پدرش از خانه فرار میکند در راه این فرار او با برده سیاهپوستی به نام جیم آشنا میشود.

و آنها با کلکی که میسازند رودخانه میسیسیپی را طی میکنند. هاکلبری فین و جیم دو شخصیتی هستند که نویسنده آنها را به موازات هم به پیش می برد و اتفاقاتی که برای آنها پیش می آید شبیه هم است؛. هر دو به کار کردن بیش از حد برای اربابانشان مشغول اند و به نوعی می توان گفت که هاکلبری و جیم مانند اسیران و یا برده هایی هستند که شبانه روز مشغول کار هستند.

که ناگهان روزی شخصی به عنوان جادوگر خبری از مادر هاکلبری برایش می آورد و او را با دنیایی دیگر آشنا می کند و این سرآغازی می شود برای فرار هاکلبری و جیم از نزد اربابانشان و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات