منو
سبد خرید

ماجراهای هاکلبری فین

ماجراهای هاکلبری فین
درحال حاضر موجود نمی باشد
ماجراهای هاکلبری فین
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 148181 - 65/5
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

ماجراهای هاکلبری فین

نویسنده: مارک تواین
مترجم: هوشنگ پیرنظر
ناشر: شرکت سهامی کتاب های جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 312
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1350  - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 
 

این رمان درخشان از مارک تواین، چندین دهه است که به عنوان یکی از برترین نمونه های ادبیات آمریکا در نظر گرفته می شود و شخصیت فراموش نشدنی و فوق العاده جذابی به نام هاک را به مخاطبین معرفی می کند. ماجراهای هاکلبری فین با طنزی غنی و انتقادهای گزنده ی اجتماعی، به سفر هیجان انگیز هاک به همراه برده ای فراری به نام جیم می پردازد و توصیفات شگفت انگیزی از مکان ها و آدم های حاشیه ی رودخانه ی می سی سی پی ارائه می کند. این رمان کلاسیک که جامعه ای جنوبی در زمان قبل از جنگ را به تصویر می کشد، هجویه ای گزنده درباره ی نگرش های واپسگرایانه، به خصوص نژادپرستی، است.

 کتاب داستان نوجوانی است که از پدری الکلی متولد میشود. او در پی دعوا با پدرش از خانه فرار میکند در راه این فرار او با برده سیاهپوستی به نام جیم آشنا میشود. و آنها با کلکی که میسازند رودخانه میسی سی پی را طی می کنند. هاکلبری فین و جیم دو شخصیتی هستند که نویسنده آنها را به موازات هم به پیش می برد و اتفاقاتی که برای آنها پیش می آید شبیه هم است ، هر دو به کار کردن بیش از حد برای اربابانشان مشغول اند و به نوعی می توان گفت که هاکلبری و جیم مانند اسیران و یا برده هایی هستند که شبانه روز مشغول کار هستند. 

که ناگهان روزی شخصی به عنوان جادوگر خبری از مادر هاکلبری برایش می آورد و او را با دنیایی دیگر آشنا می کند و این سرآغازی می شود برای فرار هاکلبری و جیم از نزد اربابانشان و ...

بسیاری از منتقدان از هاکلبری‌فین به عنوان برترین اثر مارک توین، طنزپرداز و داستان نویس آمریکایی، یاد می کنند. سبک نویسنده در این رمان بر بسیاری از نویسندگان پس از او چون همینگوی تاثیر گذاشته است. هاکلبری، پسر بچه‌ی شرور و همدست تام سایر را بیوه داگلاس به فرزندی قبول می کند و به مدرسه می فرستد و هاک که تازه به خواندن و نوشتن علاقه مند شده، از پیدا شدن سر و کله پدر لاابالی و سودجویش نگران می شود چرا که تردید ندارد پدرش نقشه هایی شوم در سر دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات