كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
مآخذ قصص و تمثیلات مثنویهای عطار نیشابوری

مآخذ قصص و تمثیلات مثنویهای عطار نیشابوری

نویسنده: فاطمه صنعتی نیا
ناشر: زوار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 266
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1 

مروری بر کتاب 

زندگی عطار را چنان هاله ای از ابهام پوشانده که مطالعات عمیق استادانی چون فروزانفر، نفیسی، ریتر و دیگران نیز نتوانسته اند پرده از این ابهام برگیرند. موجب این امر یکی انتساب آثار بسیاری به او است که اغلب هم از او نیست و انچه تاکنون درباره زندگی و آثار او گفته شده بر مبنای خسرونامه (خسرو و گل یا گی و هرمز) بوده است که اکنون صحت انتساب آن به عطار رد شده است. از عوامل دیگر می توان به وجود عطارهای متعدد و وابسته نبودن زندگی عطار به دربارهای شاهان و امیران اشاره کرد. اما هر چه هست، عصر زندگی او مقارن دوره حکومت سلجوقیان و خوارزمشاهیان بوده است و آثار او را هم می توان در محدوده فرهنگ این دوره بررسی کرد.

در این مجموعه سعی شده ارتباط اندیشه‌ی "عطار نیشابوری" با منابع و آثاری که به احتمال قوی با آن‌ها آشنایی داشته اشاره شود تا حد ممکن ماخذ قصه‌های مورد استفاده‌ی وی مشخص گردد.در پاره‌ای موارد، به سیر داستان پس از دوره‌ی عطار و تاثیر او در آثار دیگران نیز توجه شده است.

در مجموعه‌ی حاضر ماخذ قصص و تمثیلات چهار مثنوی الهی نامه، اسرار نامه، منطق الطیر و مصیبت نامه فراهم آمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مآخذ قصص و تمثیلات مثنویهای عطار نیشابوری

  • ناشر: زوار
  • کد کتاب: 82200 - 106/3
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال

برچسب ها: عطار نیشابوری, فاطمه صنعتی نیا, عرفان اسلامی, تصوف, نقد ادبی, عطار, نقد شعر, تصوف, ادبیات عرفانی, کتاب مآخذ قصص و تمثیلات مثنویهای عطار نیشابوری