كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
لینمارا عشق و آرزو

لینمارا عشق و آرزو

نویسنده: کاترین گاسکین
مترجم: ابراهیم یونسی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 643
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : در حد نو 


مروری بر کتاب 

 

زن به سوى خانه نگريست، سپس به ساعتش نگاه كرد. به‌زودى مى‌آمدند. در اين پايان زمستان روزها بلند مى‌شد، اما امروز هوا گرفته و بارانى بود. تاريك و روشنى شامگاه نزديك بود. براى گردش معمول بعدازظهر با بارانى و چكمه ساق بلند از خانه درآمده بود. از ظواهر امر چنين پيدا بود كه به خانه نرسيده باران خواهد گرفت.

انديشيد: براى انتخابات چه روز بدى. يك هفته هواى ملايم و بهارى، و حالا ناگهان بازگشت به زمستان و چه زمستانى. غرولند نارضايى مردم رسا بود ـ اعتصاب‌هاى بى‌پايان، كمبودها، اتاق‌هاى سرد… حتى يك‌چند تلويزيون هم كه مردم به يارى آن آلامشان را تخفيف مى‌دادند برنامه‌هايش را زود پايان مى‌داد، تا سرانجام سياست پيشگان دريافتند كه اين كار از همه كارهاى ديگر بى‌وجه‌تر است، و زود اين برنامه را لغو كردند. سياست‌پيشگان زياد تغيير نكرده بودند ـ زن چنين انديشيد. اين زمستان به يقين زمستان نارضايى انگلستان بود. او هم گرفتار بود. امّا اين بار اين گرفتارى برخلاف همه گرفتارى‌هاى ديگرش راه حلى نداشت، ظاهرآ كسى راه رهايى از آن را نمى‌دانست.

زن با گام‌هاى چالاك از ميان سبزه‌هاى خيس گذشت. نمى‌خواست هيچ‌يك از بچه‌هايش را پيش از صرف نوشابه پيش از شام ببيند ـ وقتى آنها را مى‌بيند كه لباس عوض كرده باشد و آماده ديدارشان شده باشد. تصميم گرفته بود چه بپوشد: بهترين لباسش را مى‌پوشد. حتى زيورآلاتى هم به خود خواهد زد. بچه‌ها مى‌آمدند، تا ديرگاه شب مى‌نشستند، ابتدا نتايج مقدماتى شمارش آرا را در تلويزيون مى‌ديدند، بعد كه برنامه تلويزيون تمام مى‌شد راديو را باز مى‌گذاشتند ـ نيم‌خواب و نيم‌بيدار، تا باز خبر تازه‌اى مى‌رسيد و بسته به اين‌كه كدام‌يك از بچه‌هايش بود، شاد يا غمگين مى‌شدند. شايد هم مشروب زيادى مى‌نوشيدند، و بحث در مى‌گرفت، و دست‌كم بين دوتايشان سخنان حرفه‌اى تندى مبادله مى‌شد، كه به گمان او چندى بعد همين سخنان در مجلس عوام بينشان ردّوبدل مى‌شد.

اين انتخابات، زود هنگام در رسيده بود، و هيچ‌يك از آنها فرصت نيافته بود از حوزه انتخابيه‌اى خود را نامزد نمايندگى كند. حدس زد در انتخابات بعدى هر دو با سر خود را در جريان بيفكنند و فلسفه سياسى يكديگر را با حدّت و حرارت تحقير و تخفيف كنند. مابقى به راه خود مى‌رفتند، و بهترين استفاده را از وضع موجود مى‌كردند و حتى از اوضاع و احوال حاكم بر مملكت سود هم مى‌بردند، چون ديده بصيرت و فرصت‌بين داشتند، و چه بسا كه سودهاى كلان از اين اوضاع و احوال به جيب مى‌زدند. تنها دخترش، جوديت كه رشته اقتصاد كمبريج را با احراز رتبه اول به پايان رسانده بود، به قول يكى از آشنايان احتمالا از اعضاى كابينه‌هاى آينده بود، هرچند هنوز بايد براى راه يافتن به پارلمان مى‌جنگيد. «زنان درخشان و زيبا، در عالم سياست تركيب نادرى هستند.» اين چيزى بود كه ديگران مى‌گفتند. و اين دختر مبارزه در خونش بود.

 

« لینمارا عشق و آرزو» ماجرای عشق و شور است نیکول که با مادر مهاجر روسش در آمریکا زندگی می‌کند و در مدرسه‌ای‌ مذهبی درس می خواند در آستانه‌ی شانزده سالگی پی به راز زندگی مادرش و به دنبال آن زندگی خودش می‌برد که تمام جهانش را دگرگون می‌کند. 
نیکول که تنها بازمانده یک خانواده ثروتمند انگلیسی است به وسیله وکیل خانواده از ثروت بسیار زیادش مطلع می‌شود، اما شرط به‌دست آوردن این ثروت جدایی نیکول از مادرش آنا است .

آنا نیکول را رها می‌کند، و نیکول به انگلستان می رود و به جمع اشرافی انگلستان جایی که روزگاری مادرش هم در آنجا داستانی عاشقانه داشت وارد می‌شود و ماجراهایی جذاب و عاشقانه و خواندی شکل می‌گیرد....

کاترین گاسکین نویسنده رمان‌های عاشقانه، ایرلندی-استرالیایی بود. در 1929 به دنیا آمد و وقتی سه ماهه بود، خانواده‌اش به سیدنی استرالیا مهاجرت کردند . نخستین رمانش ، این بهشت دیگری است ، در پانزده سالگی نوشت و دو سال پس از آن منتشر شد. وقتی دومین رمانش ، برای هم سال، را منتشر کرد به لندن رفت. این جابجایی، برای او موفقیت‌های بیشتری را همراه داشت. سه‌گانه پرفروشش را نوشت و پس از آن با انتشار اثر دیگری به جمع نویسندگان با مخاطب میلیونی وارد شد.

بر پایه مشهورترین اثرش در استرالیا سریالی تلویزیونی ساخته شد. در پی این موفقیت‌ها، برای ده سال به منهتن نیویورک رفت و پس از آن به ایرلند و سپس به سیدنی بازگشت و در نهایت به علت سرطان تخمدان در سن هشتاد سالگی درگذشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

لینمارا عشق و آرزو

  • ناشر: البرز
  • کد کتاب: 87453 - 12/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: کاترین گاسکین, ابراهیم یونسی, داستان های انگلیسی, کتاب لینمارا عشق و آرزو