منو
سبد خرید

لولی سرمست

لولی سرمست
درحال حاضر موجود نمی باشد
لولی سرمست
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 19701
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

لولی سرمست

نویسنده: رسول پرویزی
ناشر: جاویدان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1346

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

رسول پرویزی شخصیت ادبی ـ سیاسی معاصر که شهرتش بیشتر به سبب قصه های اوست . وی در 1298 ش در بوشهر به دنیا آمد در کودکی با پدرش به شیراز رفت و در مدارس آن شهر به تحصیل پرداخت. مقاله نویسی را در هفته نامه محلی سروش شیراز که ارگان حزب توده ایران در آن شهر بود آغاز کرد . در بهمن 1322، پرویزی و جمعی از نویسندگان و شاعران شیراز، از جمله فریدون توللی و محمد باهری ، «جمعیت آزادگان فارس » را تشکیل دادند و در مبارزات انتخاباتی مجلس در آن دوره نامزدی معرفی کردند که انتخاب نشد.

دو کتاب شلوارهای وصله دار (1336 ش ) و لولی سرمست (1346 ش ) که هر دو چندین بار به چاپ رسیده شلوارهای وصله دار مجموعه ای است از داستانهایی که در سالهای 1331ـ1332 ش در مجله سخن منتشر می شد. 

نویسنده در این مجموعه نقال قصه های ساده ای است که ریشه در خاطراتش دارند، و ماجراهای ایام کودکی خود را به صورتی طنزآمیز روایت می کند. منتقدان ، داستان «شیرمحمد» این مجموعه را، به عنوان زمینه ای برای آفرینش رمان تنگسیر صادق چوبک (متوفی 1377 ش )، قابل توجه دانسته اند.

لولی سرمست ، مجموعه دوم نویسنده ، کمتر از مجموعه پیشین سرگرم کننده است و نویسنده در آن ، از دریچه ای تنگتر و فردگرایانه تر به زندگی می نگرد. پرویزی در این کتاب از مظاهر گذشته شیراز با دریغ و حسرت یاد می کند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات