دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

لوتر مردی میان خدا و شیطان

لوتر مردی میان خدا و شیطان
-20 %
لوتر مردی میان خدا و شیطان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 171632 - 36/1
  • وزن: 0.70kg
1,440,000 ریال
1,800,000 ریال

لوتر مردی میان خدا و شیطان

نویسنده: هیکو ابرمان
مترجم: ابوتراب سهراب , فریدالدین رادمهر
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 615
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 _ 1385 - دوره چاپ: 4 _ 1

 

مروری بر کتاب

مارتین لوتر، کشیش تجدد طلب و اصلاح طلب ؛ کسی که یکی از تاثیرگذارترین شخصیت ها در تاریخ مسیحیت و بانی پروتستانتیزم است. لوتر با شهامت در آیین های هزاروپانصد ساله مسیحیت درنگ کرد و آنها را به نقد کشید. شخصیت او دو جنبه داشت، یکی جنبه قرون وسطایی و دیگری جنبه متجدد و تحول خواه. او در معرفت مسیحی تحول بزرگی ایجاد کرد و دغدغه او دغدغه همه روشنفکران مسیحی شد. روشنگری ای که در همان روزهای نخست، جنگی خونین و سخت برای اروپا به همراه داشت؛ اما گویی نوری بر دنیا پاشید که همه چیز در پرتو آن نور آشکار شد. کانت و هگل از لوتر تاثیر گرفتند و رودلف اوتو و کارل بارث در پی او رفتند و متفکران دیگری مثل شوپنهاور، نیچه و دیگران او را ستودند.

اندیشه لوتر بر همگان موثر افتاد و دغدغه روشن اندیشان گشت. مسئله دل، معضل بسیاری بعد از او شد پس از او بود که به سرعت چهره عالم تغییر کرد. مردم از انزوا قصد فضا کردند و از صومعه ها و کلیساها به قصد عمران دنیا بیرون آمدند.

پایه گذار یکی از مکاتب مهم پروتستانیزم است. یعنی نوعی نوگرایی دینی. که درهمان زمان به گسترش جنگ های خونینی در اروپا منجر شد. در مطالعه تاریخ دین، درس های جانانه نهفته است. مومنان دین نو سینه سپر می کنند تا مومنان دین کهنه بر آن تیر کینه بیندازند و دشنام بگویند و استهزا کنند و افترا زنند.

مرگ او به طور یکسان برای دوست و دشمن، معنایی بیش از به آخر بردن یک زندگی داشت. لوتر، فرزند معدن کار ساده، اگر در جوانی می مرد، زمانه از اندوه و دل شکستگی والدینش خبری برای آیندگان باقی نمی گذاشت و چنین مرگی هم به حساب نمی آمد اما اکنون مرگ او یک قضیه ملی بود. جد لوتر از شهری به شهر دیگر با همراهی محافظان و در نهایت احترام مستقل گشت و برای مراسم تکفین به ویتنبرگ رسید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات