google-site-verification: google3f7c2c2bf3754fb6.html
منو
سبد خرید

لوئی چهاردهم ، سه جلدی

لوئی چهاردهم ،  سه جلدی
لوئی چهاردهم ،  سه جلدی
موجود نمی باشد
لوئی چهاردهم ،  سه جلدی
لوئی چهاردهم ،  سه جلدی
لوئی چهاردهم ، سه جلدی
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 79957 - 60/0
  • وزن: 3.00kg
  • UPC: 100

لوئی چهاردهم 

نویسنده: الکساندر دوما
مترجم: منوچهر مطیعی
ناشر: سرو - گوتنبرگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1350
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب 

پنجم دسامبر 1637 لوئی سیزدهم بدیدار مادموازل دولافایت رفت. مادموازل دولافایت از ماه مارس همان سال به دیر ویزیتاسیون دوسن ماری که در کوچه سن آنتوان قرار داشت پناه برد و در آنجا تحت نام خواهر آنژلیک لباس راهبگی پوشید...

لوئی چهاردهم , یکی از پادشاهان فرانسه و ناوار از ۱۴ مه ۱۶۴۳ تا زمان مرگش در سن ۷۷ سالگی بود. وی «۷۲ سال و ۱۱۰ روز» را بر تخت سلطنت نشست و از این روی میراث یکی از طولانی‌ترین سلطنت‌ها را در تاریخ فرانسه و هم‌چنین تاریخ اروپا را از خود بر جای نهاد. او هنگامی که هنوز به پنج سالگی نرسیده بود به پادشاهی رسید ولی تا هنگام مرگ نخست‌وزیرش کاردینال ژول مازارن در ۱۶۶۱ میلادی، کنترلی بر اوضاع کشور نداشت، اما پس از آن یکی از مقتدرترین حکومت‌های مطلقه را تشکیل داد و از این روی او را «مقتدرترین پادشاه فرانسه» می‌نامند.از او با لقب‌هایی چون «پادشاه خورشید» و «لوئی بزرگ» یاد می‌شد.

الکساندر دوما در روستایی به نام «ویلر کوتره» در نزدیکی شهر پاریس به دنیا آمد. پدر او، توماس الکساندر داوی دولا پاتریه و مادرش ماری لوئی الیزابت لابوره نام داشتند. پدر الکساندر، که ژنرالی در ارتش ناپلئون بود، مورد غضب ارتش قرار گرفت و همین امر او را به سمت فقر سوق داد. زمانی که الکساندر دوما به دنیا آمد، خانواده او ثروت و موقعیت خود را از دست داده بودند و مادر او که با مرگ ژنرال دوما در ۱۸۰۶ (در چهارسالگی الکساندر)، بیوه شده بود، جهت ایجاد موقعیت تحصیلی مناسب برای فرزندش به سختی تلاش می‌کرد. هرچند «ماری لوئیس» در تأمین هزینه‌های تحصیلی برای فرزندش ناتوان بود، اما این مسئله در شوق و علاقه الکساندر به مطالعه تأثیری نداشت و او هر کتابی را که به دست می‌آورد می‌خواند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب