منو
سبد خرید

لطیفه و ارتباطش با ناخودآگاه

لطیفه و ارتباطش با ناخودآگاه
درحال حاضر موجود نمی باشد
لطیفه و ارتباطش با ناخودآگاه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133369 - 96/9
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 26.6 = 30
0 ریال

لطیفه و ارتباطش با ناخودآگاه

نویسنده: زیگموند فروید
مترجم: آرش امینی
ناشر: ارجمند - نسل فردا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی
 - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

در سال 1935 پروفسور یونگ که در آن زمان شصت ساله بود، پنج سخنرانی پی در پی در لندن برای حدود دویست پزشک در کلینیک تاوی استوک ایراد کرد. گزارش این سخنرانی‌ها و بحث‌های متعاقب آن در یک نوار ضبط شد که ماری بارکر و مارگارت گیم آنرا ویراستاری کردند و اکنون آن نوار به صورت کتاب انتشار یافته است.

در این سخنرانی‌ها وی دربارۀ ایگو، درونگرایی- برونگرایی، تمرین تداعی کلمات، تحلیل رویاها، تجسم فعال و انتقال سخن گفته است. با خواندن این کتاب می‌توان به دیدگاهی کلی نسبت به اندیشه‌های یونگ، که از روان‌شناسان بی‌همتا در تاریخ روان‌شناسی است، دست یافت.

خنده چیست؟
چرا ما می‌خندیم؟
لطیفه چه خصوصیاتی دارد که ما را می‌خنداند؟

در این کتاب فروید از دیدگاه یک روانکاو ژرف‌اندیش به ماهیت لطیفه‌ها و فرآیندهای ناخودآگاهی که به دست لطیفه‌ها به جنبش در می‌آیند پرداخته است. فروید با دید نکته‌سنج خود و با پشتوانۀ بالینی یک روانکاو کارکشته به ژرفنای ناخودآگاه انسان سفر کرده و با استفاده از شیوه‌هایی مشابه با آنچه در کتاب‌های «تعبیر خواب» و «آسیب‌شناسی روانی زندگی روزانه» به کار برده به موشکافی دربارۀ لطیفه‌ها می‌پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات