کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
لطایف ملانصرالدین

لطایف ملانصرالدین

نویسنده: میترا نظریان همدانی
ناشر: گوتنبرگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

خواجه نصرالدین یا ملانصرالدین که از مشهورترین شخصیتهای لطیفه و فکاهه دنیاست که آوازه اش مرزهای جغرافیایی را در نوردیده است. این شخصیت محبوب عرصه طنز نه تنها در زادگاهش ترکیه، بلکه در کشورهایی مثل ایران، افغانستان، هند، پاکستان، بوسنی، یونان، بلغارستان و کشورهای عربی نیز از شهرت ویژه ای برخوردار است.

یکی از شخصیت های طنز آمیزی که شهرت بسیار فراوانی دارد، ملانصرالدین است. ایرانی ها او را به نام «ملانصرالدین» می شناسند؛ اما عرب ها و مردم بعضی از کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق و ترکیه و یونان، او را با نام هایی مثل حاج نصرالدین، هجا نصرالدین، نصرالدین خواجه، خواجه نصیرالدین و ... می شناسند.

بعضی عقیده دارند که او شخصیتی خیالی بوده و وجود خارجی نداشته است و هرگاه که مردم از ظلم و ستم پادشاهان و فرمانروایان به ستوه آمده اند، لطیفه هایی انتقادی به نام او ساخته اند.به راستی این «آمیزه دانایی و حماقت» کیست که حضورش در ادبیات عامیانه منطقه وسیعی از آسیا از چنان شهرت و محبوبیتی برخوردار است که صد سال پیش از این، نام محبوب ترین روزنامه قفقاز را به خود اختصاص می دهد و حتی شنیدن یا دیدن نامش، خنده بر لب می نشاند؟

آیا ملانصرالدین، شخصیتی است واقعی، یا افسانه ای ساخته و پرداخته مردم؟ و یا پدیده ای است که از درهم آمیختن هزل گویان و لطیفه پردازانِ گوناگون (جوحی، جُحا، طَلحک، بُهلول و ...) پدید آمده است؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

لطایف ملانصرالدین

  • ناشر: گوتنبرگ
  • کد کتاب: 100515 - 17/7
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 285,000ریال

برچسب ها: میترا نظریان همدانی, ملا نصرالدین, داستان های طنز, لطیفه, جوک, طنز, کتاب لطایف ملانصرالدین