کتاب لبه تیغ فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات پیروز

لبه تیغ

نویسنده: ویلیام سامرست موام
مترجم: مهرداد نبیلی
ناشر: سکه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 553
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1345 -
 دوره چاپ: 3

کمیاب  - کیفیت : عالی؛ گوشه عطف کتاب چسب خوردگی دارد


مروری بر کتاب

سامرست موام، نویسنده نامدار انگلیسی، که لبه تیغ از جذابترین و معروفترین داستانهای اوست، ماجراهای این کتاب را چنان با شیرینی بازگو می کند که مترجم پرسابقه و مشهوری چون مهرداد نبیلی گفته است که یکی از آرزوهایش همیشه این بوده که روزی لبه تیغ موام را ترجمه کند.

لبه تیغ سرگذشت جوانی است که یکی از دوستانش در جنگ جهانی او به خاطر او کشته می‌شود. این حادثه او را تکان می‌دهد و به جستجوی جواب مسائل ابدی زندگی بر می‌انگیزد: خدا چیست؟ چرا درد وجود دارد؟ غرض از زندگی و مرگ چیست؟ وی برای یافتن جواب، دست از سرزمین خود می‌کشد و به سفر می‌پردازد، در مطالعه حکمت غرق می‌شود و ریاضت می‌کشد تا سرانجام برای پرسش‌های خود پاسخی پیدا می‌کند.

 هرگز رمانی را با این همه بیم آغاز نکرده‌ام. اگر بر این کتاب نام رمان می‌نهم، از آن روست که برای آن نام دیگری نمی‌دانم. داستانی چندان برای گفتن ندارم و پایان کارم نیز به مرگ و ازدواج نیست. البته مرگ پایان بدیهی همه داستان‌هاست، اما ازدواج نیز داستان را سرانجامی می‌دهد و آنهایی که خود را صاحب ذوق می‌دانند بی‌سبب داستان‌هایی را که به شادی پایان می‌پذیرد به دیده طنز می‌نگرند. توده مردم از راه غریزه در می‌یابند که از ازدواج آنچه گفتنی است، گفته شده. چون مرد و زن پس از دگرگونی‌های بسیار عاقبت به هم می‌رسند.

...اما من خواننده خود را بی‌سرانجام می‌گذارم. این کتاب گردآورنده خاطرات من از مردی است که با او به فاصله‌های دراز تماس داشته‌ام و از آنچه در این فواصل بر او رفته بی‌خبرم. شاید می‌توانستم تخیلی خودم را به کار اندازم و آن فاصله‌ها را به صورتی دلپسند پر کنم و این حکایت را دلپذیرتر سازم، اما قصد چنین کاری ندارم. تنها می‌خواهم آنچه را خود از آن آگاهی داشته‌ام به روی کاغذ بیاورم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

لبه تیغ

  • ناشر: پیروز
  • کد کتاب: 77973 - 107/6
  • موجودی: در انبار
  • 600,000ریال
  • 540,000ریال

برچسب ها: ویلیام سامرست موام, مهرداد نبیلی, داستان های انگلیسی, داستان های کلاسیک, کتاب لبه تیغ