كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
لبه تیغ

لبه تیغ

نویسنده: ویلیام سامرست موام
مترجم: مهرداد نبیلی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 419
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 8

 

مروری بر کتاب

رمان حاضر درباره جواني است به نام لاري، که علي‌رغم درآمد ناچيز از زندگي خود خشنود است. او بيشتر در جستجوي يافتن پاسخ به سؤالات مربوط به خاستگاه و غايت زندگي است. اين نگاه جستجوگرانه و پرسشگرانة لاري سبب بروز چالش‌هايي ميان او و اطرافيانش مي‌گردد. اطرافياني كه از درك دغدغه‌هاي روحي وي عاجزند به‌تدريج از گرد او پراكنده شده و در ميان امواج ترديدها و سؤالات وي را تنها مي‌گذارند؛ كساني همچون ايزابل، نامزد وي، كه ادامة داستان بيان چالش‌هاي ميان وي و لاري است...

 هرگز رمانی را با این همه بیم آغاز نکرده‌ام. اگر بر این کتاب نام رمان می‌نهم، از آن روست که برای آن نام دیگری نمی‌دانم. داستانی چندان برای گفتن ندارم و پایان کارم نیز به مرگ و ازدواج نیست. البته مرگ پایان بدیهی همه داستان‌هاست، اما ازدواج نیز داستان را سرانجامی می‌دهد و آنهایی که خود را صاحب ذوق می‌دانند بی‌سبب داستان‌هایی را که به شادی پایان می‌پذیرد به دیده طنز می‌نگرند. توده مردم از راه غریزه در می‌یابند که از ازدواج آنچه گفتنی است، گفته شده. چون مرد و زن پس از دگرگونی‌های بسیار عاقبت به هم می‌رسند....اما من خواننده خود را بی‌سرانجام می‌گذارم.

این کتاب گردآورنده خاطرات من از مردی است که با او به فاصله‌های دراز تماس داشته‌ام و از آنچه در این فواصل بر او رفته بی‌خبرم. شاید می‌توانستم تخیلی خودم را به کار اندازم و آن فاصله‌ها را به صورتی دلپسند پر کنم و این حکایت را دلپذیرتر سازم، اما قصد چنین کاری ندارم. تنها می‌خواهم آنچه را خود از آن آگاهی داشته‌ام به روی کاغذ بیاورم.

لبه تیغ سرگذشت جوانی است که یکی از دوستانش در جنگ جهانی او به خاطر او کشته می‌شود. این حادثه او را تکان می‌دهد و به جستجوی جواب مسائل ابدی زندگی بر می‌انگیزد: خدا چیست؟ چرا درد وجود دارد؟ غرض از زندگی و مرگ چیست؟ وی برای یافتن جواب، دست از سرزمین خود می‌کشد و به سفر می‌پردازد، در مطالعه حکمت غرق می‌شود و ریاضت می‌کشد تا سرانجام برای پرسش‌های خود پاسخی پیدا می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

لبه تیغ

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 107126 - 104/4
  • موجودی: در انبار
  • 555,000ریال
  • 490,000ریال

برچسب ها: ویلیام سامرست موام, مهرداد نبیلی, داستان های انگلیسی, داستان های کلاسیک, کتاب لبه تیغ