دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

لاله های خونین

لاله های خونین

نویسنده: ژولیده نیشابوری
ناشر: دارالتبلیغ مشهد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 155
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت :  درحد نو

 

مروری بر کتاب

شامل قصائد و غزلیات و اشعار انقلابی

خاستگاه این شاعر آیینی دغدغه‌مند، شهر تاریخی نیشابور -ام‌البلاد خراسان و دیار ابلاغ حدیث قدسی سلسله‌الذهب-، مهد ظهور بسیاری از اندیشوران و سخنوران نامدار است که برخی از آنان، آوازه‌ای عالمگیر یافته‌اند و در شمار مشاهیر و مفاخر بزرگ بشری هستند.سال‌های پیدایش شاعری ژولیده نیشابوری، همزمان با سال‌هایی بود که جامعه‌‌ی ما گرفتار هجوم تجددطلبی‌‌های بیمارگونه، غربزدگی و اندیشه‌های اومانیستی و مارکسیستی شده بود و جایی برای ابراز وجود شاعران آرمانگرا و ارزشی‌ وجود نداشت.

از این روی، حضور متعهدانه‌ی چهره‌های ادبی آیینی همچون ژولیده، در روزگاری که نیاز به قلم‌های مسئول و دین‌باور، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شد، موهبتی ارجمند در زنده نگاهداشتن ارزش‌های توحیدی و بیان فضایل، مناقب و مراثی اهل ‌بیت عصمت و طهارت به شمار می‌آید.

همین معنا، ژولیده‌ی نیشابور را در ردیف شاعران پیشکسوت آیینی و ارزشی معاصر قرار می‌دهد.شاعرانی که خواه‌ناخواه، حرکت و آثارشان بر نسل‌های بعدی نیز تاثیرگذار بوده است. از نگاهی ژرف‌تر، ژولیده نیشابوری، شاعری دلباخته و شیفته‌ی حضرت امام حسین (علیه‌السلام) است و این شیدایی غیر قابل توصیف، به گونه‌ای است که حجم اعظم آثار ژولیده را اشعار عاشورایی‌اش در بر می‌گیرد. بسیاری از صاحبنظران، ژولیده‌ی نیشابوری را پیش از هر چیز، شاعری، عاشورایی و نُوحه‌سرا می‌شناسند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات