کتاب لاله برافروخت فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات جانان

لاله برافروخت

نویسنده: اسماعیل فصیح
ناشر: جانان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 540
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 2

کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

عصری آفتابی ، اوایل شهریورماه سال یکهزار و سیصد و پنجاه هجری شمسی.ویلای‏ نیاوران خانم قدسی خسروی صدر قائناتی،در دامنه ‏های البرز،شمال تهران. نسیم ملایمی نوک‏ درخت های سرو و کاج و افرا و چنار و اقاقیای اندک خزان‏زده را می ‏لرزاند.

ساختمان سه طبقه و سفید رنگ به سبک ایتالیایی،با باغ بزرگ به سبک ایرانی،انگار از خواب اشرافی تنبل بعد از ظهر آخر تابستان بیدار می‏ شود. وسط باغ،حوض آرام دراز کشیده،بزرگ و بیضی شکل و حاشیه سنگی،با مجسمه ‏های کوچک فرشته و قوی سفید،و فواره ‏های بلند.در دو سمت حوض،و در هردو سوی‏ راه اتومبیل ‏رو،گل های داودی و کوکب و اقاقیای قرمز و رز پاییزی با رنگ های دلنشین به باغ طراوت‏ بیشتری می‏ بخشد.

حدود ساعت شش است که رانندهء قدسی خانم،میترا و مادربزرگش فاطمه سادات خانم را با مرسدس بنز 280 نقره ‏ای متالیک،از در باغ می ‏آورد تو،و از باریکهء اتومبیل روی سمت راست باغ‏ می ‏آورد بالا.پیرزن از چلهء یک فامیل دور و قدیمی از جنوب شهر برمی‏ گردد. میترا کوچولو هم با او رفته بود.

وقتی بنز به پای پله‏ های ساختمان ویلا می ‏رسید،میترا از شیشهء اتومبیل سرگرد جهانگیر را دید.سرگرد خواستگار کتی(کتایون)خواهر میترا بود و چند وقتی می‏شد که می‏ آمد و می‏رفت.

اکنون درحالی‏که با یک دست سلام نظامی می‏داد از پله ‏ها می ‏آمد پایین.ولی چندان خوشحال نبود. سرگرد جلو بود و خواهرش دنبال او.پشت سر آنها هم قدسی خانم،و بالاخره کتی تا میان پله‏ ها

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

لاله برافروخت

  • ناشر: جانان
  • کد کتاب: 104333 - 109/3
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال
  • 350,000ریال

برچسب ها: اسماعیل فصیح, داستان های فارسی, کتاب لاله برافروخت