دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

لالایی لیلی

لالایی لیلی
-16 %
لالایی لیلی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 156862 - 33/3
  • وزن: 0.35kg
460,000 ریال
550,000 ریال

لالایی لیلی

نویسنده: حسن بنى عامرى
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

کیفیت: درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

زن فکر کرد به مرد بگوید برای قاتل دختر شان یک قاتل دیگر استخدام کنند . فکر کرد فکر خوبیست؛ از این بهتر نمی شود. فکر کرد پس چرا نمی آید عینک آفتابیش را زد به چشمش، کیفش را دست به دست کرد داد زد رو به پنجره خانه مادرش: اردوان! آمدم، عمقزی جان. لوسش نکن این قدر ، مامانم را ولش کن بیا بریم دیر شد! 

زن چاقوی ضامن دار را با تردید گذاشت داخل کیف دستی اش، کنار روزنامه ای که روی عکس دختر ش چاپ شده بود و آگهی یاد بود گل پر پر شده پدر و مادری داغ دار ، عفت اردوان .همان عکس به شیشه های ماشین هم نقاشی شده بود رنگی و لبا ویترای....

دخترک‌ و سیب‌ و سفر و عشق‌، هر عشقی‌، در زمان‌ و مکان‌های‌ مستقل‌ هر یک‌ از دوازده‌ داستان‌ این‌ مجموعه‌ سخنی‌ نامرئی‌اند که‌ با عنصر مشترک‌ جاده‌ و حادثه‌های‌ درونی‌ و بیرونیِ از جاده‌ آمدگان‌ و به‌ جاده‌روندگان‌ به‌ هم‌ گره‌ می‌خورند.

این‌ جاده‌ از ازل‌ و از مسیر لحظه‌های‌ داستانی‌ شیطنت‌های‌ کودکی‌ گذر کرده‌ و آمده‌ رسیده‌ به‌ راه‌ پرسنگلاخ‌ عشق‌ و بعد وسوسه‌های‌ آنی‌ قتل‌ و بعد جنگ‌ و در نهایت‌ تمامشان‌ یادآور زمزمه‌های‌ عاشقانه‌ معشوقی‌اند به‌ نام‌ لیلی‌ که‌ عشق‌ ناتمامش‌ به‌ مجنون‌ (قیس‌ عامر) نگذاشت‌ هرگز فرصت‌ خواندن‌ لالایی‌ را برای‌ فرزندانش‌، برای‌ نسل‌های‌ بعدی‌اش‌ داشته‌ باشد. این‌ مجموعه‌ سعی‌ کرده‌ زمزمه‌گر لالایی‌ تمام‌ لیلی‌های‌ عاشق‌ ایران‌ باشد.


فهرست

یک قاتل خشن استخدام می شود 
عکس گرفتن با چشم گنجشک 
یک شنبه یی به ترشی سیب های مصری 
بازیخانه 
تش خند
محکوم : خودنویس خیس
فکر فیلی 
رقص آتش ، رقص آب 
دست های روی راه 
لالایی لیلی 
دختر خاک 
خانه ی شبگردهای دوردست

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات