كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
لالایی لیلی

لالایی لیلی

نویسنده: حسن بنى عامرى
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

زن فکر کرد به مرد بگوید برای قاتل دختر شان یک قاتل دیگر استخدام کنند . فکر کرد فکر خوبیست؛ از این بهتر نمی شود. فکر کرد پس چرا نمی آید عینک آفتابیش را زد به چشمش، کیفش را دست به دست کرد داد زد رو به پنجره خانه مادرش: اردوان! آمدم، عمقزی جان. لوسش نکن این قدر ، مامانم را ولش کن بیا بریم دیر شد! 
زن چاقوی ضامن دار را با تردید گذاشت داخل کیف دستی اش، کنار روزنامه ای که روی عکس دختر ش چاپ شده بود و آگهی یاد بود گل پر پر شده پدر و مادری داغ دار ، عفت اردوان .
همان عکس به شیشه های ماشین هم نقاشی شده بود رنگی و لبا ویترای....

دخترک‌ و سیب‌ و سفر و عشق‌، هر عشقی‌، در زمان‌ و مکان‌های‌ مستقل‌ هر یک‌ از دوازده‌ داستان‌ این‌ مجموعه‌ سخنی‌ نامرئی‌اند که‌ با عنصر مشترک‌ جاده‌ و حادثه‌های‌ درونی‌ و بیرونیِ از جاده‌ آمدگان‌ و به‌ جاده‌روندگان‌ به‌ هم‌ گره‌ می‌خورند.

این‌ جاده‌ از ازل‌ و از مسیر لحظه‌های‌ داستانی‌ شیطنت‌های‌ کودکی‌ گذر کرده‌ و آمده‌ رسیده‌ به‌ راه‌ پرسنگلاخ‌ عشق‌ و بعد وسوسه‌های‌ آنی‌ قتل‌ و بعد جنگ‌ و در نهایت‌ تمامشان‌ یادآور زمزمه‌های‌ عاشقانه‌ معشوقی‌اند به‌ نام‌ لیلی‌ که‌ عشق‌ ناتمامش‌ به‌ مجنون‌ (قیس‌ عامر) نگذاشت‌ هرگز فرصت‌ خواندن‌ لالایی‌ را برای‌ فرزندانش‌، برای‌ نسل‌های‌ بعدی‌اش‌ داشته‌ باشد. این‌ مجموعه‌ سعی‌ کرده‌ زمزمه‌گر لالایی‌ تمام‌ لیلی‌های‌ عاشق‌ ایران‌ باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

لالایی لیلی

  • ناشر: ققنوس
  • کد کتاب: 90199
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حسن بنى عامرى, داستان های کوتاه فارسی, کتاب لالایی لیلی