كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
لاسکارینا بوبولینا

لاسکارینا بوبولینا

نویسنده: میشل دوگرس
مترجم: نادعلی همدانی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 304
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

«من در روز یازدهم مه 1771، در زندانی کثیف در استانبول به دنیا آمدم.» داستان حیرت انگیز بوبولینا آغاز می شود. بوبولینا، که مادرش در زمانی که یونان زیر یوغ امپراتوری عثمانی است، به تنهایی او را بزرگ می کند، در شانزده سالگی با یک مالک ثروتمند کشتی ازدواج می کند که عشق و علاقه به دریا و مخاطره را در او بیدار می نماید.

آن دو با هم، در راس یک گروه دریایی مجهز، دریای مدیترانه را از استانبول تا مارسی، و از کارتاژ تا تریپولی، در جستجوی درآمدهای سرشار می پیمایند.

بخشی از زندگی بوبولینا که با تاریخ انقلاب و استقلال یونان توام شده بدین قرار است : تولد در زندان مخوف هفت برج حکومت عثمانی در کنار جنازه پدر، تجربه تلخ فقر و تحقیر در دوران کودکی، عشق به دریا، دریانوردی بر روی یک کشتی کوچک در شانزده سالگی و اولین ماجراجویی دریایی، عشق‌های پرشور جوانی، کینه عمیق نسبت به دشمنان و اشغالگران میهن، اقدام جدی برای رهایی یونان از یوغ پانصد ساله امپراتوری عثمانی این امر به قربانی شدن شوهر و پسر ارشدش و بسیاری از دوستان و همرزمانش می‌انجامد، اما سرانجام در سال 1821م، استقلال یونان را به دست می‌آورد . بوبولینا زن شگفت‌انگیزی است که به مقام ناخدایی می‌رسد و در راه آزادی وطنش از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

لاسکارینا بوبولینا

  • ناشر: البرز
  • کد کتاب: 112637 - 52/0
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 270,000ریال

برچسب ها: میشل دوگرس, نادعلی همدانی, داستان های فرانسوی, داستان های تاریخی, رمان تاریخی, کتاب لاسکارینا بوبولینا